Кардіологічне відділення


Кардіолог  – саме той спеціаліст, з яким стикається переважна більшість пацієнтів на різних етапах свого життя. Рано чи пізно, серце дає про себе знати та потребує якісного обстеження та лікування. З цією метою в нас ефективно функціонує кардіологічне відділення, що надає широкий спектр лікувально-діагностичної допомоги різновіковим пацієнтам, що страждають на захворювання серцево-судинної системи. Щороку ми впроваджуємо нові сучасні методи візуалізації та діагностики кардіологічних захворювань для забезпечення високого рівня інформативності та точності обстежень. Для того, щоб правильно оцінити результати обстежень, діагностувати проблему та знайти шляхи її вирішення, у нас працює злагоджена команда лікарів-кардіологів:

То які ж симптоми можуть свідчити про те, що Вам необхідно відвідати лікаря-кардіолога та оцінити стан серцево-судинної системи? До них належить:

  • Поява болю в ділянці серця, лівій половині грудної клітки. Болі бувають дуже різноманітними: вони можуть з’явитися при фізичному та психо-емоційному навантаженні, при ходьбі або у спокої, виникати під час сну. За характером можуть бути гострими або ниючими, стискаючими чи у формі поколювання. По локалізації вони зазвичай турбують за грудиною, в лівій пловині грудної клітки, можуть віддавати в верхні кінцівки, нижню щелепу, під ліву лопатку тощо.
  • Поява чи посилення задишки. Іншою частою скаргою пацієнтів, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, є задишка, тобто, відчуття нестачі повітря, що виникає при фізичному навантаженні чи в спокої, або може турбувати переважно вночі тощо.
  • Стійке підвищення артеріального тиску чи його різкі коливання. Якщо Ваш артеріальний тиск часто перевищує дозволену межу 140/90 мм рт.ст. – це важливий привід звернутися до лікаря-кардіолога, щоб відкоригувати чи призначити потрібне лікування.
  • Схильність до знижених цифр артеріального тиску. Так само, як і високі цифри, знижений рівень АТ є некомфортним для серцево-судинної системи і може потребувати корекції.
  • Набряки нижніхкінцівок. Часто цей симптом свідчить про перевантаження серця та серцеву недостатність та вимагає певних кроків, щоб покращити загальний стан та стан серцево-судинної системи.
  • Відчуття змін серцебиття. Досить часто пацієнти відчувають посилені і прискорені скорочення серця чиперебої в роботі серця, які суттєво погіршують загальний стан та впливають на самопочуття. Не менш насторожливою є і низька частота серцевих скорочень, особливо, якщо вона супроводжується періодичними запамороченнями чи епізодами втрати свідомості.
  • Суттєве погіршення самопочуття без явної причини. Загальна слабкість, зниження працездатності, підвищена стомлюваність, розлади сну, головний біль, шум у вухах або голові – на перший погляд не такі яскраві скарги, але важливий сигнал організму, що він потребує допомоги.
  • Планове обстеження спортсменів. Спорт пов’язаний з високою інтенсивністю та великим навантаженням на серцево-судинну систему. Не зайвим є перевірити чи Ви готові до нових спортивних звершень, щоб тренуватись з користю та безпекою.
  • Профілактичне обстеження. Сучасна людина вкладає ресурси не тільки в матеріальні цінності, але і в здоров’я та профілактику загрожуючих життю захворювань (інфаркту міокарда, інсульту в тому числі). Особливо, якщо у Вашій родині є спадкова схильність до серцево-судинних хвороб, присвятіть один день здоров’ю та обстеженню свого серця.

На базі нашого кардіологічного відділення ми проводимо цілий ряд обстежень, які допоможуть у постановці правильного діагнозу:

  • Електрокардіографія (ЕКГ);
  • Ехокардіографія (УЗД серця);
  • Тредміл-тест (ЕКГ під навантаженням);
  • Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ);
  • Холтер-ЕКГ (запис ЕКГ протягом 24 годин і більше);
  • Добовий моніторинг ЕКГ та артеріального тиску (обстеження, під час якого одночасно фіксуємо коливання артеріального тиску та запис ЕКГ протягом доби).

Давайте разом розглянемо особливості кожного методу обстеження, покази та протипокази до їх проведення, а також діагностичну цінність.

Практично жоден профогляд не обходиться без проведення електрокардіографії (ЕКГ), так як цей метод є одним з основних для дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи. Головними перевагами ЕКГ як методу обстеження є наступні: немає протипоказів, метод цілком безпечний і немає жодних ускладнень, висока інформативність та доступність, не потребує попередньої підготовки та виконується швидко.

На які питання нам дає відповіді ЕКГ:

 

  • Яка частота серцевих скорочень, чи вона в межах норми?
  • Чи регулярний серцевий ритм?
  • Чи немає інфаркту міокарда та інших порушень кровообігу?
  • Чи є надшлуночкові чи шлуночкові порушення серцевого ритму?
  • Чи немає блокад, порушення провідності?
  • Чи є перебої в роботі серця, екстрасистоли?
  • Чи є вторинні зміни при електролітних розладах?
  • Чи немає гіпертрофії та дилатації камер серця?

Окрім освітлених вище пунктів, ЕКГ важливо зробити в наступних випадках:

  • Підозра на захворювання серця і високий ризик щодо цих захворювань;
  • Погіршення стану хворих із захворюваннями серця, поява болю в області серця, розвиток або посилення задишки, виникнення аритмії;
  • Перед будь-якими оперативними втручаннями;
  • Захворювання внутрішніх органів, ендокринних залоз, нервової системи, хвороб вуха, горла, носа, шкірні захворювання і т.д. при підозрі на залучення серця в патологічний процес;
  • Експертна оцінка фахівців професій, пов’язаних з високим рівнем ризику.

При всій своїй інформативності, часом ЕКГ в спокої не дає відповіді на всі запитання. В таких випадках для діагностики використовується запис ЕКГ під час дозованого фізичного навантаження, зокрема тредміл-тест, за допомогою якого можна дізнатись толерантність людини до фізичних навантажень (здатність людини  переносити те чи інше фізичне навантаження). Дане дослідження показане людям із захворюваннями серця, так і людям, які не пред’являють скарг зі сторони судинно-серцевої системи для виявлення прихованої патології.

Тредміл-тест дозволяє:

  • Діагностувати порушення кровопостачання серця;
  • Виявити порушення ритму серця, надмірне підвищення чи зниження артеріального тиску у відповідь на фізичне навантаження;
  • Проводити професійний відбір осіб для роботи в екстремальних умовах, що вимагають високої фізичної працездатності;
  • Визначати функціональний стан серця у спортсменів.

Покази до проведення тредміл-тесту:

  • Підозра на ішемічну хворобу серця (ІХС) та оцінка ефективності лікування;
  • Виявлення осіб із високим ризиком розвитку ІХС, особливо при безсимптомному перебігу хвороби у людей спеціальних професій (пілоти, водії, військові, водолази, вогнеборці та інші) у віці понад 40 років;
  • Виявлення можливих ознак ішемії міокарда на ЕКГ при нетипових болях у грудній клітці або при безбольовому перебігу ІХС;
  • Визначення працездатності і толерантності до фізичного навантаження у пацієнтів із перенесеним інфарктом міокарда, після оперативних втручань (аорто-коронарне шунтування, стентування коронарних артерій).

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) – це діагностичний метод вимірювання артеріального тиску (АТ) протягом однієї доби за допомогою спеціального приладу. Моніторування проводиться у звичайних, «нормальних» умовах життя пацієнта, коли його поведінка не обмежена режимом лікувального закладу.

ДМАТ – це найбільш інформативний метод оцінки коливань артеріального тиску протягом доби, який допомагає діагностувати ступінь артеріальної гіпотензії чи гіпертензії, диференціювати істинну гіпертензію від псевдогіпертензії, виявляти випадки гіпертензії «білого халата», досліджувати зв’язок епізодів підвищення АТ із зовнішніми стресовими чинниками, аналізувати в динаміці ефективність призначеної антигіпертензивної терапії.

Основні покази до проведення ДМАТ:

–       Діагностичні, коли первинно ( без медикаментозного лікування) діагностується наявність чи відсутність гіпертензії.

–       З метою контролю підібраної терапії — перевіряється рівень артеріального тиску на фоні підібраної терапії, та, при потребі, коригується схема лікування.

Ехокардіграфія (УЗД  серця) – метод дослідження і діагностики порушень будови і механічної (скоротливої) діяльності серця.  Він дозволяє оцінити скорочувальну здатність серця та його структуру, а також артеріальний тиск в порожнинах серця.

Ехокардиоскопія застосовується для вивчення будови самого серця (розміру порожнин, функціонального стану клапанів, товщини стінок серця), а також тканин, щойого оточують.

Ехокардіоскопія показана при ішемічній хворобі серця, вегето-судинній дистонії, болях невідомої природи в ділянці серця, вроджених або набутих вадах серця.  Підозрі на перикардит чи захворювання аорти. Приводом для його проведення може бути і зміна електрокардіограми, шуми в серці, порушення його ритму, гіпертонічна хвороба, наявність ознак серцевої недостатності.

Протипоказів до його проведенн нема.

Рекомендовано перед ЕхоКс не вживати каву чи інщі продукти, що сприяють прискореному серцебиттю.




Кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Ванджура Ігор Юрійович


1988 р. – закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут з відзнакою, спеціальність «Лікувальна справа»



Кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Ванджура Ярослава Леонідівна


У 2001 р. закінчила ІФДМА, медичний факультет, який закінчила з відзнакою.



Кардіолог

Скакун Олексій Зеновійович


У 2017 р. закінчив з відзнакою ІФНМУ, медичний факультет.



Кардіолог другої категорії, лікар УЗД

Гудзенко Марта Олегівна


2006 – 2008 рр. – львівський Національний Медичний Університет імені Данила Галицького,
спеціальність «Лікувальна справа»





Кардіолог

Парахоняк Вікторія Вікторівна


2010-2016 рр. навчалась в Івано-Франківському національному медичному університеті за спеціальністю «Лікувальна справа». Закінчила університет з відзнакою.



Кардіолог

Гедзик Галина Петрівна


1986-1992 рр. – навчання у Чернівецькому державному медичному інституті.



Ціни на послуги

  • Кардіологічне відділення
Кардіологічне відділення
Послуги кардіолога
Первинна консультація кардіолога 550 грн.
Вторинна консультація та огляд кардіолога 400 грн.
Первинна консультація лікаря вищої категорії 550 грн.
Вторинна консультація лікаря вищої категорії 450 грн.
Первинна консультація кардіохірурга 550 грн.
Вторинна консультація кардіохірурга 450 грн.
Онлайн консультація кардіолога первинна 500 грн.
Онлайн консультація кардіолога вторинна 400 грн.
Зняття ЕКГ 100 грн.
Розшифровка ЕКГ 150 грн.
Добовий моніторинг артеріального тиску 500 грн.
Добовий моніторинг ЕКГ та артеріального тиску 1 200 грн.
ЕКГ добовий моніторинг 800 грн.
ЕКГ добовий моніторинг (2-3 доби) 1 300 грн.
Тредміл-тест 900 грн.
Комбінований Холтер ЕКГ+ДМАТ 1 200 грн.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »