Користь та шкода солі

09.03.2022
salt.jpg

Мабуть, найбільш суперечливим продуктом у раціоні харчування є звичайна сіль, яку прозвали «білою смертю». Суперечки про те, чи потрібен цей продукт для організму людини, чи шкідлива сіль, ведуться постійно.

Численні медичні дослідження показують, що сіль є необхідним продуктом для нормального функціонування всіх органів і систем людини. Відзначається, що навіть незначні коливання вмісту солі в плазмі крові призводять до досить серйозних порушень процесу обміну речовин. Це може призвести до серйозних негативних наслідків.

У хімічному складі солі присутній натрій. Це найважливіший мінерал, який спільно з калієм розподіляє рідину в організмі людини, регулює її баланс, підтримує рівень рН. Також калій і натрій регулярно беруть участь у розслабленні і скороченні м’язів, нервових закінчень. Натрій зберігає в крові в розчинному стані інші необхідні мінерали, тим самим запобігаючи тромбоутворенню.

Іншою найважливішою функцією натрію є виведення з організму вуглекислого газу. Крім цього натрій постійно потрібний для відтворення соляної кислоти, необхідної для нормального травлення.

Скільки можна солі?

Для ефективного впливу натрію в організмі необхідно враховувати кількість споживаної солі. Для нормального функціонування всіх органів і систем людина повинна щодня вживати приблизно 2 грами солі. Проте більшість людей щодня споживають 6 – 10 грамів, а іноді навіть більшу кількість солі. Розглядаючи питання, чи шкідлива сіль, слід зазначити, що істотне перевищення її споживання призводить до активного виведення з організму калію. Обов’язково слід обмежити споживання солі людям, що прагнуть знизити масу тіла. Існують навіть безсольові дієти.

Найкраще солити їжу морською сіллю, в якій міститься велика кількість корисних мінералів. Але в будь-якому випадку необхідно звести споживання солі до мінімуму. Для оздоровлення організму слід прибрати зі столу сільничку, або не досолювати страви, навіть якщо вони здаються несолоними.

Потрібно обов’язково відмовитися від напівфабрикатів, виключити з раціону харчування фаст-фуд, солоні горішки, чіпси. Слід обмежити вживання різноманітних соусів, які містять велику кількість солі.

Важливо пам’ятати про приховану солі, яка міститься в ковбасних виробах, сирах. Для Західного регіону України радять вживати йодовану сіль, для профілактики захворювання щитоподібної залози.

Отже, будь- яка річ яку людина вживає забагато є для неї шкідлива, тому варто у всьому мати міру, навіть у вживанні кухонної солі.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »