Сповільнений пульс: чи слід йти до лікаря?

17.01.2023
bradykardia.jpg

В еру сучасних гаджетів, фітнес-браслетів, широкого застосування автоматичних тонометрів все більше людей почало слідкувати за рівнем свого пульсу/частоти серцевих скорочень. Про почащене серцебиття/тахікардію інформації є багато і ми спробуємо розібратись з цим наступного разу, а сьогодні давайте зупинимось на понятті брадикардії чи сповільненого пульсу.

В нормі частота серцевих скорочень (ЧСС) знаходиться  в межах 60-80 уд/хв., а якщо вона зменшується нижче рівня 60 уд/хв. – це і є брадикардією.  Брадикардія може бути нормою для спортсменів, проявом ряду кардіологічних захворювань/аритмій,  бути викликаною прийомом певних ліків, одним з проявів дисфункції щитовидної залози, наслідком синдрому обстуктивного апное сну, електролітних порушень тощо.

Чим загрозлива брадикардія? При зниженій ЧСС змінюється серцевий викид і органи не в повній мірі отримують постачання киснем. Помірно виражена брадикардія зазвичай не приводить до порушення кровообігу.

Не кожна брадикардія потребує лікування, тому обов’язково проконсультуйтесь з лікарем, щоб знати чи цей стан потребує корекції. В крайніх випадках мова йде  про встановлення електрокардіостимулятора. Тому, щоб повністю розібратись з цією ситуацією та визначитись з тактикою лікування нам слід:

– Зробити електрокардіограму, при потребі – холтер-ЕКГ;

– Провести ряд лабораторних обстежень: аналіз крові на ТТГ (обстеження щитовидної залози), електроліти крові (Калій, Кальцій, Магній);

– Проконсультуватись з  лікарем-кардіологом для пошуку причин, назначення певних методів дообстеження та визначення подальшої тактики.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »