Тактика сімейного лікаря при підозрі на інфекцію 2019-nCoV

28.01.2023
27879-1_large.jpg

Особи з легкими респіраторними симптомами, підозрою на інфекцію 2019-nCoV та без серйозних хронічних захворювань можуть підлягати амбулаторному лікуванню та потребують ізоляції.

Легкими симптомами вважаються невисока гарячка до 38оС, SpO2 ≥95% кашель, нездужання, ринорея, біль у горлі без будь-яких серйозних симптомів (таких як задишка або утруднене дихання, посилення дихання, наявність мокротиння або кровохаркання), шлунково-кишкових симптомів (такі як нудота, блювання та/або діарея) і без змін психічного стану (тобто без сплутаності свідомості, млявості).

Серйозними хронічними захворюваннями, які зумовлюють підвищений ризик розвитку ускладнень, вважаються хронічні хвороби легенів чи серця, ниркова недостатність або імуноскомпроментовані стани ‒ первинні та вторинні імунодефіцити, алергологічна патологія, автоімунна патологія.

Обґрунтування рішення про амбулаторне лікування вноситься в медичну документацію пацієнта.

Рішення стосовно медичної допомоги в домашніх умовах приймається після оцінки безпеки домашнього середовища пацієнта та ретельної клінічної оцінки стану пацієнта.

Особи з легкими респіраторними симптомами та підозрою на інфекцію 2019-nCoV та їх доглядачі повинні дотримуватись правил гігієни (додаток 4 до наказу МОЗ України від 25.02.2020 № 552):

  • часто дотримуватись гігієни рук, використовуючи натирання рук розчинами на спиртовій основі, або обробкою милом з водою;
  • триматися на максимальній відстані від здорових осіб (не менше 1 метра);
  • користуватися медичною маскою
  • прикривати рот і ніс при кашлі або чханні одноразовою паперовою тканиною, утилізувати її після використання.
  • мити чи обробляти руки відразу після контакту з дихальними виділеннями;
  • покращити повітряний потік у житловому приміщенні, часто провітрювати.

Особи з тяжкими симптомами ГРВІ та підозрою на інфекцію 2019-nCoV потребують негайної госпіталізації.

Тяжкий перебіг гострої  респіраторної інфекції – гостре респіраторне захворювання з гарячкою в анамнезі або температурою ≥38C°, кашлем протягом останніх 10 днів, задишкою 30 дих /хв. Пацієнтам із тяжкою ГРВІ та гострим респіраторним дистрес синдромом (далі – ГДРС), гіпоксемією SpO2 ≤90% або шоком необхідна рання підтримуюча терапія та моніторинг, негайна госпіталізація.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »