Еластографія та еластометрія — новітні методи діагностики в медицині

22.03.2022
uzd.png

Медичний центр святого Луки проводить новітні методи діагностики — еластографію та еластометрію печінки, щитоподібної, молочних залоз та лімфатичної системи. Такою методикою на даний час не володіє жодна державна клініка міста та області.

Завдяки наявності сучасного апарату ультразвукової діагностики фірми SIMENS ACUSON S2000 можна виявити хворобу, більш ймовірніше підтвердити чи спростувати діагноз без інвазійного втручання. Про особливості цього апарату розповів лікар ультразвукової діагностики вищої категорії Володимир Івасів.

«Чим апарат унікальний? Тим, що тут закладена новітня функція — проведення еластографії та еластометрії, що дає змогу визначити щільність здорових або уражених тканин, — каже медик. — Раніше при УЗ діагностиці ми мали можливість визначати параметри стану тканин тільки якісно, а тепер дана методика дозволяє отримувати кількісні показники. І саме вони дозволяють точніше говорить про доброякісність чи злоякісність захворювання».

За словами Володимира Івасіва, це новітня технологія запроваджена американськими науковцями з 2007року. На Україні ,на жаль, застосовується дана методика кілька останніх років.

«Насправді це прорив! Особливо у проведенні діагностики вузлових утворень щитоподібної залози— вважає Володимир Івасів. — Раніше, при звичайному УЗД, ми могли орієнтуватись на якісні показники, які в меншій мірі вказували на доброякісність чи злоякісність новоутворення. Натомість тепер маємо об’єктивні кількісні показники, які на 95,5 %  підтверджують правильність потенційного діагнозу».

Також завдяки діагностуванню на цьому апараті, людина уникає необґрунтованих дороговартісних методів обстеження, наприклад, як МРТ і КТ. Дана методика дозволяє уникати або відтермінувати малоінвазивне втручання (тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія — ТАПБ), хоча необхідність його проведення, звісно, не заперечується.

За словами лікаря, часто люди психологічно не готові до проведення молоінвазивного втручання  на даний момент — через психо-емоційний стан ( фобію). А при проведенні ультразвукового обстеження  з застосування еластографії , еластометріїї дані фактори відсутні. Крім того, еластометрію можна застосовувати доволі часто й без шкоди для організму. Адже іноді важливо спостерігати за хворобою в динаміці. «Людині легше пройти дане обстеження, що дає можливість точнішого діагностування, — наголошує медик. — І що важливо — результати отримуються одразу». Вагомим плюсом еластометрії є й відносно невелика вартість послуги в порівнянні з іншими радіологічними обстеженнями . Доступність, та водночас — висока якість і достовірність результатів.

Володимир Івасів впевнений, що найкраща профілактика для жителів нашого регіону, які мають патологію щитоподібної залози — це один раз на рік проходити подібні обстеження. Тоді можна жити спокійно і впевнено.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024