Хелікобактер (H.pylori)

08.01.2023
helikobakter.jpg

Хелікобактер (Helicobacter pylori)- патогенна бактерія, яка є причиною розвитку найбільш поширених захорювання шлунково-кишкового тракту: гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Бактерія поширюється контактно-побутовим шляхом: через предмети побуту та особистої гігієни, при поцілунках, через заражену воду та їжу. Інфікування може викликати розвиток симптомів або ж людина може бути безсимптомним носієм бактерії – все залежить від штаму інфекції та стану імунітету хворого. Безсимптомне носійство спостерігається в більшості випадків.

Своєчасна діагностика  є дуже важливою, адже раннє лікування запобігає розвитку багатьох небажаних захворювань.

Симптоми, які насторожують і  свідчать про необхідність такої діагностики:

  • зниження або відсутність апетиту
  • почуття нудоти
  • неприємний запах з рота
  • болі в животі
  • відчуття важкості в животі
  • метеоризм і запори
  • немотивована блювота
  • зниження ваги
  • порушення травлення.

Є кілька методів  діагностики хелікобактерної інфекції :

1.Скринінгове дослідження, що дозволяє виявити специфічні антитіла до цієї бактерії в крові.

2.Аналіз тканин слизової шлунка під час гастроскопії. Під час гастроскопії спеціальним інструментом відщипують маленький шматочок слизової з найбільш зміненої ділянки і наносять відразу на тест систему яка реагує на продукти життєдіяльності бактерії.

3.Дихальний тест, за концентрацією CO2 в повітрі, що видихається під час проведення дихального тесту.

4.Фекальний тест на Антиген, що є присутній в фекаліях також вказує на присутність хелікобактерної інфекції, дозволяє оцінити ефективність лікування, яка спрямована на усунення H.pylori, або підтвердити поставлений діагноз.

Лікування  Хелікобактер комплексне. Курс лікування включає індивідуальний підбір медикаментів,  дієту, певний режим дня. Ерадикація (знищення бактерії) проводиться за допомогою антибіотиків. Якщо патоген діагностується не тільки у пацієнтів з бактерією, але і у членів їх сімей, то лікування може проводитися всій сім’ї, щоб уникнути повторного інфікування.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024