Лапароскопічна холецистектомія

23.10.2023
kholetsystektomiia-2.png

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) — це утворення каменів (конкрементів) у жовчному міхурі та у жовчних протоках.  Основною причиною ЖКХ є зміна властивостей жовчі. Через застій, сольові частки жовчі випадають в осад, скупчуються й утворюють холестеринові кристали. Дані ущільнення заважають відтоку жовчі через протоку, викликаючи запалення жовчного міхура.

Факторів, які провокують застій і утворення конкрементів, досить багато:

  • надлишок холестерину
  • сидяча робота і відсутність регулярних фізичних навантажень
  • дискінезія або зниження моторики жовчного міхура
  • нерегулярне і незбалансоване харчування
  • захворювання підшлункової залози та органів шлунково-кишкового тракту
  • вживання великої кількості жирної їжі
  • прийом гормональних препаратів.

Симптоми жовчнокам’яної хвороби:

Протягом перших 3-5 років жовчнокам’яна хвороба протікає безсимптомно. Іноді у пацієнта можуть виникати такі неоднозначні симптоми як гіркота у роті або неприємний запах, біль у животі, що віддає у праве підребер’я або епігастральну ділянку, поширення болю в спину, під праву лопатку, плече, нудота, блювота.

Конкременти мігрують по жовчних шляхах в результаті чого може відбутися закупорка жовчних шляхів, в результаті якої виникає механічна жовтяниця або так звана печінкова колька.

Чим небезпечна жовчнокам’яна хвороба?

Жовчнокам’яна хвороба небезпечна своїми ускладненнями: розвитком гнійного запалення міхура, жовчним перитонітом, розривом стінки жовчного міхура та іншими. За статистикою, ці стани розвиваються приблизно в 30% випадків і загрожують життю.

Якщо довгий час камені у жовчному міхурі не мали належного лікування, можливе приєднання вторинної інфекції, що може призвести до сепсису та інших ускладнень. Також тривалий запальний процес підвищує ризик розвитку раку жовчного міхура.

Діагностика

Виявити камені у жовчному міхурі можна при ультразвуковому обстеженні органів черевної порожнини. 

Лікування

Дуже важливо при перших ознаках цієї хвороби не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря, адже саме він може правильно визначити симптоми, підібрати відповідне лікування та скерувати за потреби на операцію з видалення жовчного міхура.

При такому захворюванні, як жовчнокам’яна хвороба, найбільш ефективним і виправданим методом лікування, так званим “золотим стандартом”,  вважається лапароскопічна холецистектомія.

Це високотехнологічне щадне хірургічне втручання для лікування гострих і хронічних уражень жовчного міхура. При виконанні даної операції, доступ у черевну порожнину здійснюється через кілька проколів в животі, а всі необхідні маніпуляції здійснюються під візуальним контролем за допомогою мініатюрної відеокамери.

Операція по видаленню жовчного міхура в більшості випадків проводиться в плановому порядку, щоб уникнути ускладнень, небезпечних для здоров’я пацієнта. Адже планова лапароскопія жовчного міхура абсолютно безпечна, і перенести її в рази легше, ніж екстрені втручання, котрі проводяться за невідкладними показниками. Після такого оперативного втручання потрібен значно коротший термін реабілітації.

У «Клініці святого Луки» функціонує хірургічний стаціонар оснащений новітнім обладнанням експертного класу для виконання даного виду оперативного втручання (Karl Storz, Німеччина). Тут працюють висококваліфіковані лікарі-хірурги, які мають багаторічний досвід роботи, в тому числі і у проведенні лапароскопічної холецистектомії.

Видалення органу, навіть якщо це жовчний міхур, завжди потребує ретельного обстеження й наявності показань до операції. Тому до вивчення стану здоров’я пацієнта в «Клініці святого Луки» відносяться з особливою увагою та професіоналізмом. 

Одже якщо ви спостерігаєте у себе симптоми жовчекам’яної хвороби чи маєте уже підтверджений діагноз. Не відкладайте лікування та зверніться за консультацією до лікаря-хірурга.

Більш докладно про лапароскопічну холецистектомію ви можете дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру «Клініки святого Луки». Тут дадуть відповідь на всі ваші запитання, запишуть на прийом до лікаря, щоб ви змогли дізнатися чи є у вас жовчекам’яна хвороба та чи потрібна вам операція.

Інформацію для вас підготував лікар-хірург ЛДЦ “Клініки Святого Луки”, Старчевський Антон Антонович

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »