Підготовка до здачі аналізів

24.01.2023
4067.jpg

Важко переоцінити важливість правильної підготовки перед проведенням будь-яких  додаткових обстежень, і звісно ж,  лабораторних аналізів.

Ні для кого не секрет, що навіть найновіші і найточніші методи лабораторної діагностики безсилі в допомозі постановки того чи іншого діагнозу, якщо пацієнт ретельно не підготувався до здачі аналізу. Результат такого обстеження може ввести лікаря, який призначає його, в оману і призвести до хибної постановки діагнозу, а для пацієнта – це додаткові фінансові витрати, оскільки не правильно зданий  аналіз необхідно перездати.

Отож, нижче ми нагадаємо про основні правила,  яких повинен притримуватись кожен пацієнт, якщо йому було призначено найпоширеніші загальноклінічні обстеження,  такі як аналіз крові ( загальний з формулою, на цукор, тощо) та загальний аналіз сечі.

Підготовка до здачі аналізу крові:

  • Не вживати їжу на протязі не менше 8 годин перед запланованою здачею аналізів, а в деяких випадках, як от перед дослідження ліпідного профілю, з часу останнього прийому їжі повинно пройти не менше 12 годин.
  • Невелика кількість рідини в день дослідження допускається.
  • Перед здачею аналізу розрахуйте свій час так, щоб Ви мали можливість відпочити і заспокоїтись перед здачею аналізів ( в умовах карантину це також актуально, однак час перед здачею аналізу в стані відносного спокою Ви можете провести не в приміщенні клініки, а , до прикладу, на вулиці чи в машині, щоб уникнути порушення дистанції між пацієнтами в закладі).
  • Важливо! Якщо у Вас наявні захворювання, які потребують регулярного прийому їжі (наприклад, цукровий діабет) сплануйте свій час і запишіться в лабораторію на найбільш ранні години роботи, і візьміть з собою продукти, щоб перекусити.
  • Якщо Вашій дитині призначено здачу аналізу крові, Ви повинні морально підготувати дитину – не кажіть «боляче зовсім не буде», краще сказати, що буде боляче, але зовсім недовго, доведеться трішечки потерпіти. Можете вдома пограти з дитиною в лікаря «зробивши уколи» лялькам чи м’яким іграшкам, де дитина сама буде лікарем.

Підговка до здачі загального аналізу сечі:

  • Для здачі аналізу підходить виключно спеціальна стерильна баночка, яку можна придбати в аптеці, або в нашій клініці Вам її видадуть на рецепції при записі на даний аналіз.
  • Для аналізу підходить ранішня сеча, а саме її середня порція, однак за рішенням лікаря сеча може бути здана протягом всього дня.
  • Перед збором сечі необхідно провести вранішню гігієну ( це актуально як дня чоловіків, так і для жінок).
  • Щоб запобігти потраплянню виділень із статевих органів, жінкам рекомендуємо скористатись гігієнічним тампоном.
  • Сеча перед здачею аналізу повинна зберігатись не довше 2-3 годин.
Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024