Піст для душі та тіла

14.01.2022
pist2019.png

Незабаром християни всього світу святкуватимуть величне свято Воскресіння Христового. Для належної підготовки духу й тіла до цієї події, церква закликає вірян до дотримання Великого посту.

Будь-який піст, а особливо передвеликодній , має вплив на три аспекти життя:

  • Духовність;
  • Психологію;
  • Здоров’я.

Основна мета посту – духовна, але варто знати і те, як піст впливає на здоров’я та як правильно постити, щоб не зашкодити організму. Отож? Піст – це не привід для перевірки власної витривалості. Також піст – це не розвантажувальна дієта, а очищення душі і тіла. Якщо до нього підходити саме з такого ракурсу – буде найбільша користь. Церква і медицина мають спільні погляди на те, кому варто утриматися від посту. Це наступні категорії людей:

  • Хворі, яким потрібне повноцінне харчування, здебільшого це ті люди, котрі страждають гастритом, виразковою хворобою, цукровим діабетом тощо;
  • Також звільняються від посту особи після операції;
  • Жінки під час вагітності, пологів та годуючи матері;
  • Люди, які займаються важкою фізичною працею;
  • Діти до 14 років та люди, старші 60-ти років.

Тим, хто переживатиме з приводу відсутності змоги дотримуватися посту в їжі, хочу привести цитату Святого Іоана Золотоуста: «Той, хто не може постити, повинен щедро давати милостиню, примиритись з ворогами, позбутися злопам’ятності». Яку користь, з медичної точки зору, отримає людина, що постить. У людей, які дотримуються посту, спостерігається зниження рівня глюкози в крові, холестерину та нормалізація артеріального тиску. Піст знімає сприяє зниженню дратівливості , поліпшує сон та загальне  самопочуття. Харчуватися варто часто, невеликими порціями. Щодня включайте до раціону злаки, свіжі овочі, фрукти, сухофрукти, мед, бобові, гриби, горіхи. Людей, які мають намір на довгий час відмовитися від молочного, закликаємо відмовитися також і від кави, оскільки кофеїн – це досить сильний діуретик, випиваючи його, ми втрачаємо набагато більше рідини, з якою вимивається і кальцій. Людям,котрі на тривалий період повністю відмовляються від вживання м’яса, також слід додатково збагачувати організм вітамінами групи В. Вони у значній кількості містяться в хлібі грубого помолу, гречаній, вівсяній крупах, квасолі, горосі. Сподіваємося, що цьогорічний Великий піст піде на користь Вашій душі та тілу!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024