Що варто знати про засмагу дітей?

10.01.2023
sontse-dity.jpg

Сонячні промені і теплі літні дні звуть і дорослих, і дітей проводити час на природі, засмагати і купатися. Щоб веселощі на сонці не привело до проблем зі здоров’ям, потрібно знати, як правильно засмагати дитині.

Сонячні промені дуже сильно впливають на організм людини, особливо на дитячий. Від потужності впливу на поверхню шкіри і внутрішніх органів залежить користь чи шкода сонячного випромінювання.

Опромінення сонячними променями в помірних межах дає хороший оздоровчий ефект, оскільки знищується багато хвороботворних організмів. Під дією ультрафіолету шкіра людини виробляє вітамін D. При зайвому ж випромінюванні виникають ракові мутації клітин шкіри.

Для малюків помірна засмага корисний тим, що вона підсилює роботу імунної системи і покращує обмін речовин в організмі. Ультрафіолетове випромінювання підсилює шкірне дихання, активізується робота кори надниркових залоз, стає сильнішою постачання міокарда киснем, а також підвищується його скорочувальна здатність.

Регулярне перебування під сонячними променями радять дітям при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, алергічних захворюваннях, захворюваннях кишечника і шлунка, проблеми з опорно-руховою системою, а також патологіях нервової системи. Оздоровчий ефект досягається при дотриманні регулярності і поступовості прийняття сонячних ванн.

Для дітей перебування на сонці має бути обмежена суворими правилами. Діти до п’яти років дуже чутливі до ультрафіолетового випромінювання. Дітям до року взагалі краще не засмагати під прямими сонячними променями, з ними краще перебувати в тіні. З немовлям краще вирушайте на прогулянку ближче до вечора або навпаки, рано вранці. Дітям двох-трьох років не варто грати на сонці опівдні, коли інтенсивність сонячних променів максимальна. Розсіяне сонячне світло в тіні дерев, ранкове або вечірнє сонце корисніші, ніж прямі сонячні промені в спекотний полудень.

Тривалі сонячні ванни можуть привести до сонячних опіків, які в свою чергу здатні спровокувати ракові пошкодження шкіри.😘😘

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024