Спекотне літо

12.01.2023
speka.jpg

Всі ми любимо літо. Сонце, тепло, сезон відпусток та канікул – це саме те, чого ми щороку чекаємо з нетерпінням. Проте, останнім часом ми стикаємось з досить спекотним літнім сезоном, коли позначка термометра сягає більше +30+40*С.

Таку спеку важко переносить більшість людей, а особливо пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, адже збільшується ризик загострень та кризових станів.

Але ми в змозі допомогти своєму організму, щоб уникнути неприємностей та сповна насолодитись літечком:

  1. По можливості, намагайтесь якомога менше перебувати на сонці під час спеки. Краще розпланувати день так, щоб більшість справ припадало на ранкові та вечірні години, коли сонце не є таким агресивним.
  2. Вживайте багато питної негазованої води, щоб уникнути зневоднення, яке веде за собою загущення крові та ускладнює роботу серцево-судинної системи. Це пов’язано з тим, що через спеку волога випаровується з поверхні шкіри, посилюється потовиділення та виникає дефіцит води та мікроелементів в організмі.
  3. Додайте до раціону більше фруктів та овочів, адже вони теж є джерелом води, поповнюють рівень вітамінів та мікроелементів. Коли, як не зараз, насолодитись різноманіттям смачних ягід, соковитих фруктів та стиглих овочів?
  4. Не коригуйте самостійно свою схему лікування, якщо виникла потреба – звертайтесь до лікуючого лікаря. Екстремальні погодні умови дійсно можуть вплинути на рівень артеріального тиску, роботу серця, що потребує грамотної корекції лікування.
  5. Якщо збираєтесь у відпустку – попередньо відвідайте свого лікаря, щоб пересвідчитись, що все добре, та підібрати аптечку з потрібним медикаментами про всяк випадок.
  6. Якщо Ви помітили погіршення стану, з’явились нові симптоми, запаморочення, задишка, виражена слабкість, перебої в роботі серця тощо – зверніться по медичну допомогу.
  7. Потрібно завжди мати з собою питну воду та необхідні ліки. До прикладу, пацієнтам з гіпертонічною хворобою – каптоприл чи інші узгоджені з лікарем ліки, що допомагають в кризових ситуаціях; пацієнтам з ішемічною хворобою серця, стенокардією – нітрогліцерин.

Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я та позитивного літечка!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024