Загострення гастриту навесні

05.02.2022
gastrit-sm.jpg

Весна асоціюється у більшості людей з чимось приємним, свіжим і веселим. У цю пору року, як ніколи, відчуваються зміни не тільки в навколишньому світі, але і в середині власного організму. На жаль, цей період року має і негативну сторону – навесні лікарі відзначають різке підвищення відсотка загострень різних захворювань, в тому числі і гастриту.

Причин для такого явища кілька:

 • застосування невідповідних дієт в гонитві за привабливою зовнішністю перед пляжним сезоном;
 • неправильне харчування, пов`язане з постом – хворі гастритом повинні дуже обережно підходити до цього духовного ритуалу;
 • надмірне вживання смаженої жирної їжі: шашлики, барбекю, алкоголь;
 • порушення режиму харчування в зв`язку з підвищенням активності і як наслідок браком часу.
  Такі зміни способу життя навесні трапляються у більшості і хворі на виразку або гастрит відчують на собі весь негативний ефект першими. Але, сам по собі, спосіб життя грає лише другорядну роль у розвитку загострень. Нобелівські лауреати в галузі медицини Р.Уоррен і Б.Маршалл зробили дуже важливе відкриття, довівши, що найпоширенішим провокатором захворювань шлунково-кишкового тракту є бактерія Хелікобактер пілорі. Саме цей мікроорганізм найлегше може спровокувати утворення і розвиток гастриту, виразки або навіть раку в період, коли організм знаходиться в ослабленому стані, що  спостерігається навесні у дуже багатьох людей.

  Крім того, уникнути загострення в цю пору року допоможе дотримання нескладних правил, що стосуються раціону, режиму і  способу життя. Тут, перш за все, потрібно визначити характер гастриту – підвищена чи знижена концентрація кислоти в шлунку. Наприклад, при захворюванні з підвищеною кислотністю потрібно виключити з раціону кисломолочні продукти, які можна вживати при зниженій кислотності. Під час свят слід не зловживати шкідливими продуктами.

  Що стосується лікування, не варто займатися самолікуванням! Якщо з`явилися гострі болі, печія та інші симптоми слід звернутися до лікаря, який правильно підбере лікування доцільне саме у вашому випадку!

  Лікувально-діагностичний центр святого Луки бажає Вам бути здоровими!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024