Здорове Харчування

04.06.2024
111-2.png

Сьогодні багатьох людей турбує питання здорового харчування. За даними ВООЗ харчування на 70 % впливає на стан здоров’я. Саме воно є одним із важливих чинників здорового способу життя на рівні з фізичною активністю, режимом праці та відпочинку, відмовою від шкідливих звичок…

Правильне харчування має бути різноманітним, раціональним та збалансованим, враховувати індивідуальні потреби та можливі захворювання кожної людини. Воно має мати довгострокову харчову поведінку, яка впливає на стан здоров’я на даний час і в майбутньому.

В ідеалі воно має бути 5-ти разовим: перший сніданок, другий сніданок, обід, полуденок, вечеря. Відчуття голоду організм може приховувати потребою води, тому інколи достатньо однієї склянки води, щоб угамувати голод. Також відчуття голоду може знизити невелика кількість горіхів, сухофруктів, печива.

Щодо вживання води, то воно має бути правильним та відповідати потребам організму, враховувати вік, стать, спосіб та умови життя, звичайно, залежить від наявності захворювань людини.

Рекомендації Гарвардської школи T.H.CHAN «Тарілка здорового харчування» та поради, як харчуватися правильно та просто:

  • Уникайте напоїв та соків з доданим цукром.

  • Обмежте вживання трансжирів та сумнівної якості вершкового масла, картоплі, білого рису, білого хліба.

  • Не зловживайте сирами та незбираним молоком, червоним м’ясом, м’ясними та ковбасними виробами.

  • Відмовтеся від нежирних, або знежирених версій кисломолочних продуктів та молока.

  • Їжте якнайменше оброблених, копчених, запечених та смажених продуктів промислового виробництва.

  • Потрібно збільшити вживання м’яса птиці та риби, рослинних олій, гречаної, перлової та вівсяної крупи, бобових, різноманітних та різнокольорових, свіжих та оброблених овочів та фруктів.

  • Не забувайте про яйця, арахіс, горіхи, насіння, шоколад.

  • Вибирайте макаронні вироби із твердих сортів пшениці та нешліфований рис, хлібні вироби із цільнозернового борошна.Денна харчова тарілка має складатися на 30% із овочів, на 20% фруктів, на 25% із білків та на 25% із злакових.

Каші, граноли, яйця та молочні продукти їжте на перший сніданок. Макаронні вироби слід їсти або вранці, або за 2 години до тренування. Другий сніданок та полуденок — фрукти, горіхи, насіння, шоколад. Оптимальний обід – поєднання курки та свіжих салатів. На вечерю корисні риба та овочеве рагу.

Надавайте перевагу місцевим сезонним продуктам. Не забувайте урізноманітнювати свій раціон, що дозволить отримувати необхідну кількість необхідних поживних речовин.

Важливо готувати продукти правильно. Овочі та макаронні вироби слід не переварювати, а рибу та м’ясо потрібно відварити, готувати на парі, або запікати. Дозволяйте собі улюблені продукти та напої, але дотримуйтесь міри.

Здорове харчування може попередити багато захворювань травної, серцево-судинної та ендокринної систем та онкології.

Харчуйтесь правильно та бережіть своє здоров’я!

Інформацію підготувала лікар-гастроентеролог «Клініки святого Луки» Лепецька Оксана Зеновіївна


Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024