Антибіотикорезистентність

02.01.2022
antibiotics_thinkstock-2.jpg

Антибіотики — це ліки, котрі використовуються в боротьбі із бактеріями, вони можуть вбивати їх або припиняти розмноження збудників.

Антибіотикорезистентність — це стійкість бактерій до антибіотиків, що  виникає, коли він втрачає здатність ефективно знищувати  бактерії.

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, центри з контролю та профілактики захворювань в США та багато інших фахівців з охорони здоров’я погоджуються, що ми можемо незабаром жити у світі, де антибіотики вже не зможуть боротись  з антибіотикорезистентними бактеріями, які часто називають супербактеріями.

За даними центру з контролю та профілактики захворювань в США, понад 2 мільйони людей щороку заражаються бактеріями, стійкими до антибіотиків. Щонайменше 23 000 людей помирають внаслідок прямого результату цих інфекцій щороку.

Широке та безконтрольне використання антибіотиків в медицині та тваринництві спричинило розвиток стійких до антибіотиків бактерій (супербактерій).

Що кожен із нас може зробити, щоб запобігти розвитку антибіотикорезистентності?

  • Обов’язковою умовою є ПРИПИНИТИ самостійне використання антибіотиків без призначень лікаря.
  • Запитайте у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра про ситуації коли прийом антибіотиків є ОБОВ’ЯЗКОВИМ, і коли його КРАЩЕ УНИКНУТИ або обрати тактику відстроченого призначення. Не тисніть на свого лікаря, щоб він виписав ліки, а запитайте: «Що я можу зробити, щоб почуватись краще?»
  • Запитайте, коли вам слід повернутися, якщо ваш стан не покращиться або якщо ваші симптоми погіршуються.
  • Якщо Ваш лікуючий лікар все ж призначив Вам антибіотик – не коригуйте дозу і тривалість прийому самостійно та скурпульозно виконуйте рекомендації.

І насамкінець, для того, щоб не захворіти – ДБАЙТЕ ПРО ПРОФІЛАКТИКУ!

  • Ретельно мийте руки;
  • Провітрюйте приміщення, де проживаєте 2 рази на день;
  • Збалансовано харчуйтесь та достатньо відпочивайте;
  • Кожного дня прогулюйтесь на свіжому повітрі;
  • Користуйтесь індивідуальними засобами захисту при кашлі і залишайтеся вдома, коли ви хворі.

Спільна праця є запорукою успіху в боротьбі проти антибіотикорезистентності та єдиним способом відвернути катастрофу.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024