7 простих кроків до здорового серця

03.01.2022
7steps.jpg

Кожен з нас знає, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. А якщо вже організм дав збій, то допомогти йому можна не тільки за допомогою медикаментів, а й скоригувавши свій спосіб життя. Сьогодні ми розглянемо кілька простих правил, які допоможуть Вам бути здоровими!

  1. Тримайте свій артеріальний тиск (АТ) під контролем.

Якщо Ваш тиск нижче 120/80 мм рт.ст. – контролюйте його хоча б 1 раз на 5 років, якщо до 129/89 мм рт.ст. – 1 раз на рік, а якщо у Вас виявили артеріальну гіпертензію –  підберіть правильну схему лікування разом з Вашим лікарем, щоб досягти цільового рівня АТ.

  1. Дізнайтесь свій рівень холестерину.

Це можна зробити, здавши аналіз крові на ліпідограму, яка вказує розподіл холестерину на «добрі» та «погані» фракції. Залежно від отриманих результатів лікар зможе призначити Вам дієту чи медикаментозне лікування, щоб відновити баланс холестерину в організмі.

  1. Рух – це життя!

Європейське товариство кардіологів рекомендує 150 хв дозованого фізичного навантаження на тиждень, щоб покращити стан серцево-судинної системи.  Для цього достатньо щодня прогулюватись пішки протягом 30 хвилин.

  1. Здоровий сон.

Cон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно cпати не менше 7 годин на добу. Щоб покращити свій сон: лягайте спати та прокидайтесь в один і той самий час, створіть спокійну атмосферу в спальні, вимикайте електронні прилади хоча б за 30 хв до сну, не переїдайте на ніч, каву та міцний чай вживайте не менше, ніж за 6 годин до сну. Якщо Ви тривало страждаєте від розладів сну, проконсультуйтесь з лікарем.

  1. Додайте в свій раціон більше фруктів та овочів.

Це допоможе краще контролювати вагу, підтримувати здоровий баланс холестерину, наситити організм корисними речовинами, що однозначно покращить стан серцево-судинної системи.

  1. Відмовтесь від куріння.

Навіть 1 сигарета на день підвищує ризик інфаркту міокарда. Якщо Вам важко відмовитись від куріння, проконсультуйтесь з лікарем про можливість застосування медикаментозної терапії, щоб позбутись цієї поганої звички.

  1. Не зловживайте алкоголем.

Зберігайте помірність у вживанні спиртних напоїв. Допустима доза алкоголю на день: для жінок – один напій, для чоловіків – два. Наприклад, 330 мл пива, чи 250 мл сухого вина, або 50-60 мл міцних напоїв.

Будьте здоровими!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024