Біль в горлі – симптом якої хвороби?

12.02.2022
bil-v-horli.jpg

Досить актуальним  залишається питання: біль в горлі. Багатьох цікавить  походження цього болю і власне симптомом якої хвороби він являється. Так от: чітко відповісти на це питання на початку захворювання дуже складно. Однак, деякі підсумки про цей симптом зробити все таки можна. Найчастіше він виражений при дитячих інфекційних захворюваннях.

Кір – інфекція повітряно-крапельна. На початку захворювання спостерігається набряк і гіперемія слизової оболонки глотки, збільшення шийних лімфатичних вузлів. На другий-третій день хвороби на м’якому піднебінні з’являються рожеві точкові висипання (енантема), а на слизовій  оболонці щік, ясен і губ – характерні для кору маленькі білосуваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Копліка). Крім цього під час висипки підвищується температура, підсилюється нежить , кашель.

Наступним захворювання,  що супроводжується болем в горлі є краснуха. Характеризується помірними катаральними явищами, температурою, збільшеними, але не сильно болючими лімфатичними вузлами, плямистою гіперемією м’якого піднебіння.

Захворювання, котре легко сплутати з вірусом чи з алергією це вітряна віспа. Початкові ознаки – гарячка, зниження апетиту, іноді – болі в горлі. На тлі підйому температури з’являється висип: спочатку у вигляді дрібних округлих червонуватих плям (до1 см), потім вони плавно піднімаються над поверхнею шкіри, перетворюючись на горбики, а потім – в сверблячі міхурці з прозорою рідиною. Згодом міхурці підсихають, вкриваючись кірочками, які безслідно відпадають впродовж 1-2 тижнів.  Висипання можуть бути і на слизових оболонках рота. Однак подібні з вітрянкою висипання можуть бути при алергічних реакціях та інших захворюваннях, тому в усіх без винятку випадках хвору дитину повинен оглянути лікар.

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, яке характеризується загальною інтоксикацією, лихоманкою, запаленням піднебінних мигдаликів, точковою висипкою по всьому тілу. Характерною рисою для даного захворювання є відсутність висипу на носогубному трикутнику, який завжди залишається блідим і чистим. У дорослих і дітей спостерігається збільшення і болючість защелепних лімфатичних вузлів, піднебінні дужки, мигдалики, язичок, м’яке піднебіння гіперемовані, на мигдаликах можуть бути гнійні скупчення і звичайно виражений біль в горлі при ковтанні.

У будь якому випадку думати про лікування можна тільки після з’ясування причин болю і правильно поставленого діагнозу. Будьмо здорові!

Статтю підготувала лікар-отоларинголог Хрептюк Галина Василівна

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »