Як провести Різдвяні свята і не погіршити свого здоров’я

11.02.2022
rizdvo.jpg

Кожен з нас, незалежно від віку та пори року, любить смачно поласувати, а особливо це припадає на час Різдвяних свят. В цей час трапляється кульмінація цієї насолоди, яка часом не минає без поганих наслідків, і в особливіший спосіб це стосується нашого шлунку.

Що чекає нас після переїдання? Погане самопочуття, важкість у шлунку та у всьому тілі, небажання чи навіть неможливість рухатися, сонливість і розбитість. І, звичайно ж, зайва вага, яка загрожує багатьом після переїдання протягом всього декількох днів.

Добре було б почати вечір свята зі склянки води. Або навіть з двох склянок. Вода втамує спрагу і заповнить шлунок, притупить голод і чутливість до алкоголю. Випивайте склянку води між порціями алкогольного напою, адже алкоголь зневоднює організм. У воді немає калорій, у той час як в алкогольних напоях (особливо, коктейлях) їх може бути дуже багато. До того ж, алкоголь притупляє відчуття насичення, тому під час святкового застілля так легко переїсти.

Їжте тоді, коли справді голодніНавіть за святковим столом слухайте свій шлунок. Якщо ви вже ситі, то краще відмовитись від додаткової порції салату чи основної страви. Намагайтеся не накидатися їжу, а ретельно її пережовувати. Їсти тому, що вам нудно – не варто, бо це точно призведе до негативних наслідків.

Слідкуйте за розміром порцій, адже секрет здорового харчування не полягає в позбавленні себе того чи іншого продукту, а в кількості з’їденого. Рекомендований фахівцями “правильний” розмір порції наступний: м’ясне об’ємом з колоду карт, вуглеводний гарнір (рис, картопля, паста і т.п.) об’ємом з тенісний м’ячик і овочі об’ємом м’ясного і гарніру разом. Подумати тільки, як рекомендована кількість відрізняється від того, що подають сьогодні в багатьох оселях і ресторанах!

Отож, після довгої низки Різдвяних свят було б корисно, і тим паче необхідно, повернутися до пісного раціону харчування, який можна розбавити нежирним відвареним (паровим) м’ясом, рибою, яйцями і молочними продуктами. Їжте більше овочів, фруктів і пийте більше води (1-1,5 л на день).  Фізичні вправи, чи, принаймні, хоча б прогулянки, дадуть організму додаткову порцію кисню, спалять частину надлишкових калорій. І тоді ваш шлунок буде радіти тому, що він спільно з вами, гарно і з легкістю провів цикл Різдвяних свят.

Пам’ятайте, їжа та напої мають бути джерелом позитивних емоцій та відчуттів, тому вчіться контролювати свої бажання і будьте здорові та красиві! Колектив Лікувально-діагностичного центру Святого Луки бажає вам хороших, радісних, а найголовніше – здорових Різдвяних свят!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024