Грудне молоко – найкраща їжа для немовлят

24.01.2022
ua_art_brestfeeding_myths_310x310.jpg

Для дітей перших шести місяців життя ідеальною їжею є виключно грудне молоко. Природа потурбувалась про малюків, створивши продукт, який по своєму складу підходить саме дитині.

При виключно грудному вигодовуванні дитина отримує харчові інгредієнти (білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни), які забезпечують гармонійний розвиток дитини. Крім того, в грудному молоці є компоненти (в першу чергу секреторний імуноглобулін А), які допомагають організму дитини боротися з інфекцією.

Причому слід пам’ятати, що здорова дитина не повинна отримувати ніяких інших рідин, таких як чай, водичка тощо. В грудному молоці є достатня кількість води, а кожна порція іншої їжі витісняє грудне вигодовування – дитина з наповненим шлунком  втрачає інтерес до грудного молока, в результаті може розвинутись гіпогалактія (зменшення утворення молока в груді матері). Крім того, вживання іншої рідини, відмінної від молока, збільшує ризик розвитку кишкових інфекцій.

Біологічно активні речовини, які входять до складу грудного молока (гормони, ферменти, багаточисленні регуляторні фактори) допомагають новонародженим дітям швидше подолати пологовий стрес та краще адаптуватись до нових умов життя. Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні, міцніші, рідше хворіють, швидше одужують, мають більш високий коефіцієнт інтелектуального розвитку, ніж діти, які перебували на штучному вигодовуванні. Оскільки механізм утворення молока є гормонозалежним, то грудне вигодовування позитивно впливає на здоров’я жінки. І, що є дуже важливим, раннє прикладання дитини до груді сприяє формуванню інстинкту материнства.

Грудне молоко завжди готове до вживання, тому вигодовування можна проводити в будь-якому місці. Ще одна немаловажна перевага грудного вигодовування – економічність, адже ні для кого не є секретом ціна на замінники молока.

Важливо знати, що грудне вигодовування слід розпочинати в перші 20-30 хвилин після народження дитини. Саме ці терміни сприяють «запуску» механізмів лактації. Для того, щоб процес годування був приємним для мами і легким для дитини, потрібно знати, що малюк повинен захопити не тільки сосок, а й навколососкову ділянку. Саме правильне прикладання дитини до грудей буде профілактикою виникнення тріщин сосків.

При виключно грудному вигодовуванні дитина повинна прикладатись до грудей так часто, як вона того хоче. Такий режим вигодовування називається вільним. Не слід боятись, що в перші тижні життя дитина прикладається до груді занадто часто. З віком частота прикладань зменшується, оскільки зростає продукція молока відповідно потребам дитини. Нехай Ваш малюк росте здоровим!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024