Грудне молоко та захворюваність дітей

12.01.2022
grudnoe-vskarmlivanie-povyshaet.jpg

Одним з найважливіших факторів ризику підвищеної захворюваності  дітей першого року життя є  нераціональне харчування, під яким розуміють відсутність у раціоні дитини грудного молока.

Підвищення інтересу до грудного вигодовування в останні роки пов’язане з одного боку  з поглибленим вивченням складу і властивостей грудного молока, зокрема, імунопротективних та імуностимулюючих, з іншого – зростанням інфекційної і алергічної захворюваності дітей. Незважаючи на переконливі докази того, що виключно грудне вигодовування запобігає таким хворобам, як діарея і пневмонія, глобальні показники грудного вигодовування залишаються відносно низькими і зростають дуже повільно. За результатами наукових досліджень встановлено, що  частота природного вигодовування серед не хворіючих дітей є у 2 рази вищою, ніж серед частохворіючих дітей. Раннє штучне вигодовування нерідко призводить до розвитку аліментарнозалежних захворювань.

Серед таких захворювань найчастіше спостерігаються рахіт, хронічні розлади харчування (дефіцит ваги або надлишкова вага дитини), залізодефіцитна анемія, алергічні захворювання. На сьогоднішній день особливо гостро стоїть проблема алергічних захворювань у дітей. Вчені виявили високий відсоток проявів алергії у дітей, яких пізно прикладали до грудей після народження та котрі в недостатній кількості отримували материнське молоко. У дітей, які знаходяться на природному вигодовуванні перші 6 місяців життя, ризик появи алергічних реакцій приблизно в два рази менше, ніж у малюків на штучному вигодовуванні.

Немає для суспільства вигіднішої інвестиції, ніж вкладати грудне молоко в дитину. Це найприродніше, найбезпечніше харчування для немовляти. Для країн з нормальним соціальним і фінансовим кліматом годувати груддю — це спосіб зробити дітей максимально здоровими. Таким чином, будь-яка спроба позбавити дитину природного грудного вигодовування може розцінюватися як екологічна катастрофа для цієї дитини. Очевидним є взаємозв’язок між тривалістю лактаційного імунітету і  антиінфекційною резистентністю дітей. Тому важливим є всіма силами  підтримувати грудне вигодовування. Ми знаємо, що бути мамою, це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Нехай Ваш малюк росте здоровим!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024