Лікування ерозії шийки матки радіохвилями
Як не дивно, але ерозія є загальнопоширеним захворюванням, яке діагностується у більшості жінок репродуктивного віку. Лікування радіохвилями — це найефективніший і при цьому безболісний (що важливо) метод боротьби з цією жіночою хворобою. Причиною розвитку цього захворювання є механічне пошкодження або гінекологічна інфекція. Важкі пологи теж сприяють появі ерозії.
Ерозія являє собою доброякісне утворення. На слизовій виразки вона виглядають як пляма червоного кольору.
Основними симптомами цього захворювання є:
- поперекові болі;
- виділення;
- неприємний запах;
- свербіж;
- гострі кондиломи.
Слід зазначити, що видалення ерозії за допомогою радіохвиль — найефективніший засіб боротьби з даною хворобою. Популярність цього методу лікування викликана, насамперед, відсутністю будь-яких побічних ефектів і не вимагає повторення процедури.
Цей спосіб самий щадний, оскільки його основною метою є випаровування патологічних клітин шляхом впливу на них радіохвиль. В інших методах застосовується витікання і припікання.
Апарат, який застосовується в цій процедурі, іменується Сургитрон. Дана апаратура випромінює високочастотну хвилю, що утворить тепло під час зіткнення з тканинами, завдяки якому і відбувається випаровування потрібних клітин.
Основні і незаперечні переваги лікування ерозії шийки матки радіохвилями
Терміни реабілітації після проходження цієї процедури найкоротші і це один з найголовніших її плюсів. Однак є й інші переваги, а саме:
- повністю відсутній ризик утворення рубцевої тканини, з чого випливає, що таке лікування підходить і ще не народжували жінки;
- процедура одноразова;
- термін відторгнення утворилася після впливу радіохвиль плівки, яка захищає шийку матки від мікроорганізмів, дорівнює восьми дням;
- відсутність кровотечі;
- навколишні тканини під час процедури не травмуються;
- процедура займає всього 3 – 4 хвилини;
- відсутня потреба в анестезії, оскільки лікування абсолютно безболісне;
- стерильність.
Протипоказання
Радіохвильове лікування протипоказане при гострому запаленні органів малого таза, хронічних або гострих запаленнях, а також при наявності кардіостимулятора. Радіохвилі з впливають на якість і кількість жіночого молока, тому процедуру можна проводити і при годуванні груддю.
Слід враховувати наступні протипоказання:
- менструація;
- запальні процеси в статевій системі;
- порушення і труднощі в швидкості згортання крові;
- наявність соматичних захворювань;
- вагітність.
Як проводиться лікування ерозії за допомогою радіохвиль
Процедура не вимагає госпіталізації пацієнтки і проводиться амбулаторно. Тривалість лікування залежить від його об’єму і використовуваного методу. Найчастіше лікування проводиться в 7 день менструального циклу. Обов’язковою умовою є передопераційна підготовка, яка складається з наступних пунктів:
- розширеної кольпоскопії;
- гінекологічного огляду;
- цитологічногодослідження на флору мазка;
- клінічного аналізу крові;
- дослідження мазків з цервікального каналу;
- статевого спокою, обмеження відвідування саун, басейнів і гарячих ванн.
Час дії цих обмежень призначається лікарем індивідуально.
Чи можливо завагітніти після радіохвильового лікування?
Лікарі рекомендують таке лікування жінкам, які ще не народжували, оскільки радіохвилі не залишають після себе рубців, а, отже, ніяк не відображаються на подальшій пологової діяльності.
Реабілітаційний період
Тривалий реабілітаційний період після використання радіохвиль для лікування ерозії шийки матки можливий лише в разі наявності інфекції статевих органів, таких як, наприклад: кандидоз або бактеріальний вагініт.
Під час загоєння у пацієнток можуть спостерігатися сукровичні виділення і скоринки. Процес загоєння повинен контролюватися фахівцем, тому через два тижні після проведення процедури потрібно прийти на прийом до лікаря. Немає ніякої необхідності проводити антибіотикотерапію і приймати спеціальні гормональні контрацептиви для затримки менструації. Допускається застосування ацетоминофен і Ібупрофену, але лише у разі наявності больових відчуттів. У разі тривалої вагінальної кровотечі та високої температури потрібно негайно звернутися до лікаря.