Ожиріння. Погляд ендокринолога.

05.02.2023
3.jpg

Кожна людина прагне досягнути досконалості та успіху, прожити щасливе життя і залишатися здоровою до глибокої старості. Це природне і зрозуміле бажання і здійснення його залежить від багатьох речей та обставин. Але головний потенціал закладений в кожному з нас. Наша воля, працездатність та віра в себе здатні зробити нам неймовірні дива в нашому житті.
Боротися з надмірною масою тіла – це непросто усунути комплекс фізичної вади та запобігти розвитку чисельної кількості хвороб, це прокладання шляху до радісного усвідомлення себе, як головного режисера свого життя.
З медичної точки зору ожиріння це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється надлишковим накопиченням жирової тканини в організмі і є наслідком дисбалансу споживання та витрат енергії у людей із генетичною схильністю або за її відсутності.

 

Розрізняють первинне (аліментарно-конституційне ожиріння) та вторинне, як наслідок інших захворювань, у тому числі й порушення гормонального фону (це захворювання щитоподібної залози, надниркових залоз, патології гіпоталамуса та гіпофізу)
За останні три десятиліття поширеність ожиріння зростає у всьому світі та це стає серйозною проблемою для охорони здоров’я багатьох країн, оскільки призводить до розвитку хвороб таких, як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, захворювання суглобів і інші.
На жаль сьогодні пацієнти частіше звертаються уже з наслідками ожиріння.
Як же ж боротися сьогодні з цим?

Пацієнт має прийняти рішення для себе, що він готовий лікувати надлишкову вагу., готовий змінити спосіб життя не на тиждень, місяць, а змінити спосіб життя назавжди, не відкладаючи на завтра на понеділок….
Лікар має визначити який тип ожиріння у пацієнта (первинне чи вторинне) за допомогою збору анамнезу, лабораторних досліджень (лептин, кортизол, тиреотропний гормон, пролактин, індекс НОМА, інсулін і інше) інструментальних методів обстеження (УЗД ЩЗ, наднирникових залоз) та скласти план лікування
На сьогодні для лікування ожиріння потрібен комплексний підхід: в першу чергу це
– налагодження комунікації між лікарем та пацієнтом (формування довіри)
– Індивідуальне консультування дієтолога
– Фізична активність
За необхідності
– Медикаментозне лікування для зниження ваги
– Баріатрична хірургія

Обравши правильну тактику пацієнт повинен робити маленькі кроки кожного дня і пам’ятати, що великі досягнення починаються з малого. Те що ми робимо для нашого тіла сьогодні це результат нашого майбутнього.
Щоб змінити своє тіло потрібно не просто хотіти, потрібно щось робити для цього.

« Вставайте з за столу злегка голодними, і ви будете завжди здорові» Кавай Гален

Їжте та будьте здорові

Статтю підготувала ендокринолог “Клініки святого Луки” Протас Н.М.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024