Папіломи, кондиломи статевих органів

17.03.2022
rabota-s-lazerom-min.jpg

Папіломи статевих органів або загострені кондиломи — це конусоподібні нарости, які з’являються на внутрішніх і зовнішніх статевих органах. Вони є ознакою вірусної інфекції, яка передається в основному статевим шляхом.

Збудник хвороби — вірус папіломи людини (ВПЛ). Він має близько 100 різновидів, які викликають різні ураження шкіри. Потрапляючи на шкіру здорової людини, віруси проникають в її базальний шар. Перед тим, як увійти в клітку, віруси знімають білкову оболонку. У середину клітини проникає тільки ДНК вірусу. Якщо вона не вбудовується в хромосому ядра, то хвороба ніяк себе не проявляє. Таке буває у людей з сильним імунітетом.

У чоловіків гострокінцеві кондиломи розростаються на статевому члені і мошонці. Одним з найпоширеніших ділянок ураження кондиломами вважається вінцева борозна статевого члена і вуздечка, рідше головка. Появу гострих кондилом легко виявити при зовнішньому огляді. Якщо ви їх помітили краще негайно звернутися до лікаря уролога-андролога.

Основа кондилом більш широка, а верхівки загострені. Нарости безболісні і м’які на дотик. Однак вони можуть викликати неприємні відчуття під час інтимної близькості.

Спочатку з’являється один або кілька наростів крихітного розміру. Вони ростуть і навколо них утворюються нові кондиломи. Якщо вчасно не почати лікування, то висип може поширитися не тільки на статевому органі, а й на пахових складках. Це захворювання може стати причиною раку статевого члена.

Підготовка до видалення

Перед тим, як вибрати метод видалення гострих кондилом, пацієнт повинен пройти ряд досліджень і здати деякі аналізи:

  • цитологічне дослідження;
  • мазок з сечівника або каналу шийки матки;
  • лабораторне дослідження на визначення антитіл до папіломавірусу;
  • дослідження на онкологічні захворювання;
  • аналізи на інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом.

За результатами аналізів і ступеня розвитку кондилом лікар визначає спосіб видалення новоутворень. Звичайно ж, враховуються індивідуальні побажання пацієнта.

У Центрі святого Луки обробка кондиломи радіохвилями за допомогою спеціального апарату Сургітрон. Механізм дії схожий з лазером. Перед операцією лікар робить поверхневу анестезію спеціальним знеболюючим спреєм. Це найсучасніший метод, його перевагою вважається безболісність і швидке відновлення. Також він дає можливість за один сеанс видалити всі кондиломи навіть дуже великі. Рубців на шкірі не залишається.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024