Мазок з уретри

18.03.2022
urologiya_0-1200x800.jpg

Мазок з уретри береться у чоловіків для перевірки наявності мікробів в сечівнику та їх кількості. Результати аналізу на флору у чоловіків дозволяють визначити, чи провокують наявні мікроорганізми розвиток інфекцій та запалень.

Спеціаліст проводить взяття мазка, аналізує мікрофлору і визначає, що саме стало причиною появи перерахованих захворювань. Запалення в простаті, сечівнику або міхурі може бути спровоковано травматичними ушкодженнями і шкідливими мікроорганізмами. У разі якщо захворювання викликані травмами, це, як правило, визначається без спеціальних аналізів, і паркан мазка на флору у чоловіків не проводиться. Якщо ж причиною інфекційно-запального процесу в чоловічій сечостатевій системі стали мікроорганізми, то мазок з уретри здають обов’язково, тому з його допомогою вдається визначити, який саме мікроорганізм є збудником, провести додаткові дослідження і призначити відповідне лікування.

Аналіз мазок на флору дозволяє визначити і типи мікроорганізмів, що провокують розвиток основних інфекцій чоловічих сечостатевих органів. У мазку у чоловіків можуть бути виявлені такі інфекції, як:

  • мікоплазмоз;
  • молочниця (кандидоз);
  • уреаплазмоз;
  • мобілункусоз;
  • хламідіоз;
  • лептотріксоз;
  • трихомоніаз.

Методика проведення

Лікар проводить введення інструменту в зовнішній отвір в статевому члені. Інструмент вводиться в уретру на 2-4 см і 2-3 рази повертається навколо своєї осі. Потім він виймається. Лікар, при цьому, здійснює обертальні рухи. Після цього інструмент з узятим матеріалом поміщається в стерильну пробірку або ж виконується мазок на предметному склі. Без урахування гігієнічних процедур взяття мазка займає не більше 1-1,5 хвилин.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024