Проблема нашого регіону

27.02.2022
yod-def.jpg

Наша область відноситься до регіону з природним дефіцитом йоду. Без йоду неможливе нормальне функціонування щитовидної залози, основна функція якої регулювати обмін речовин.

Йод – мікроелемент, який необхідний для синтезу гормонів щитовидної залози (ЩЗ). В результаті нестачі йоду порушується робота ЩЗ, що призводить до йододефіцитних  захворювань таких як гіпотиреоз, кретинізм, ДНЗ, вузлові зоби. У жінок виникають проблеми з невиношуванням вагітності.

Першими ознаками дисфункції ЩЗ є погіршення пам’яті, уваги, сонливість протягом дня, сухість шкіри, випадіння волосся, у жінок порушення менструального циклу, швидка втомлюваність, збільшення маси тіла, набряки повік особливо зранку, загальна слабкість. Системи захворювання з’являються поступово.

Є групи ризику у яких найбільш ймовірний ризик розвитку йододефіцитних захворювань:

  • вагітні жінки та жінки в період грудного вигодовування;
  • діти;
  • підлітки.

У дітей йододефіцит проявляється  затримкою фізичного, статевого та інтелектуального розвитку. Такі діти мають проблеми з навчанням, в школі  їм важко вчитися, вони швидко втомлюються. Щоб запобігти виникненню йододефіцитних захворювань необхідно проводити профілактику дефіциту йоду.

Є 3 види профілактики:

  1. Масова
  2. Групова
  3. Індивідуальна.

Масова профілактика передбачає йодування найбільш широко вживаних продуктів харчування: вода, сіль, хліб, молочні продукти.

Індивідуальна – передбачає призначення препаратів йоду в фізіологічно добовій потребі для індивідуальної людини.

Групова профілактика передбачає призначення препаратів йоду  людям з групи ризику, тобто, жінки вагітні та в період грудного вигодовування, діти, підлітки.

У наш час ідеальним продуктом для профілактики йододефіциту є йодована сіль. Вміст йоду у такій солі становить 40 мкг/1 гр. Тобто, якщо враховувати, що добова норма для дорослої людини  5гр  то в ній власне буде міститися 200мкг йоду, що є добовою нормою для дорослої людини. Проте слід не забувати : щоб зберегти цей цінний мікроелемент  в  солі їжу необхідно солити наприкінці варіння, або перед  споживанням.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024