Несподіванки здоров’ю влітку

26.02.2022
26.06.jpg

На жаль, літня пора року – це час сприятливий не лише для відпочинку, але й для розвитку таких небезпечних хвороб, як гострі кишкові інфекції(ГКІ). Це група інфекційних захворювань, що здатні уражати різні відділи шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються виникненням блювоти, діареї, підвищенням температури тіла. Заразитися  можна аліментарним шляхом (при вживанні ураженої їжі, води), контактно-побутовим (через порушення правил особистої гігієни), рідше повітряно-краплинним ( у випадку вірусних інфекцій).

Варто наголосити, що найнебезпечнішими ГКІ є для дітей та осіб похилого віку.

Якщо Ви запідозрили у себе, чи рідних прояви гострої кишкової інфекції, то варто негайно звернутися за медичною допомогою, особливо якщо:

 • у людини відмічаються часті рідкі випорожнення ( більше 5разів на добу);
 • багаторазова блювота;
 • різке підвищення температури тіла до 38-39 *С;
 • переймоподібні, ріжучі болі в животі;
 • наявність крові та/або слизу у випорожненнях;
 • виникнення судом, особливо у дітей;
 • ранній дитячий, чи похилий вік людини.

Пам’ятайте, що кожен з таких симптомів  є особливо небезпечним, а тому самолікування, тривала відсутність необхідної допомоги  дозволяють інфекції проявитися у  найагресивнішій мірі та збільшують ризик виникнення важких ускладнень.

Щоб уберегти себе від гострих кишкових інфекцій улітку, коли висока температура повіттря є особливо сприятливою для розмноження патогенних, та умовно патогенних мікроорганізмів, необхідно знати доволі прості  правила їх профілактики:

 • вживати лише бутильовану, або кипячену воду;
 • дотримуватися правил особистої гігієни (часто мити руки з милом,особливо перед прийомом їжі та після відвідування туалету);
 • мити овочі та фрукти чистою проточною водою перед їх уживання, для дітей – ошпарювати їх окропом;
 • зберігати продукти, що швидко псуються в холодильнику , враховуючи терміи їх вживання, зазначені виробником;
 • не брати такі продукти в далекі поїздки ( особливо ковбасні вироби, кондитерські з кремом, молочні продукти).

Не жартуйти з власним здоровям, та у випадку появи вище перелічених небезпечних симптомів гострої кишкової інфекції негайно викликати швидку медичну допомогу! Якщо ж захворювання протікає вяло, або Вам важко визначити причину свого нездужання – не займайтеся самолікуванням, щоб не загострити ситуацію. Краще звертніться за порадою до лікаря.  В нашому «Лікувально-діагностичному центрі святого Луки» лікарі – терапевти та гастроентерологи допоможуть Вам вибрати найбільш вірну тактику лікування. Пам’ятайте, що профілактика захворювання, їх рання діагностика та правильний підхід до лікування – вірна запорука здоров’я!

Статтю підготувала лікар-терапевт Куців Марія Володимирівна

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024