Профілактика хвороб

17.02.2022
profilaktika.jpg

«Профілактика здоров’я набагато кращий спосіб позбутися від недуги, ніж лікування хвороб» – ці слова належать одному із засновників сучасної імунології, Лауреату Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини Іллі Мечникову. Вчений зробив такий висновок ще на початку ХХ століття, та актуальним він залишатиметься завжди.

А один з навідоміших лікарів людства, Авіцена, казав: «Головним  скарбом  життя  є  не  землі,  що  ти  їх  завоював,  не  багатства,  що  їх маєш  у  скринях…  Головним  скарбом  життя  є  здоров’я,  і,  щоб  його  зберегти, потрібно багато що знати.»

То ж які такі знання повинна мати пересічна людина, щоб вберегти своє здоровя? Спробуємо розібратися.

Кожному з нас, в першу чергу, важливо знати і розуміти до яких захворювань ми маємо схильність. Це включає збір сімейного анамнезу з допомогою лікаря. Таким чином ми дізнаємось, що  наші родичі залишили нам у спадок, окрім маєткуJ Адже саме спадковість є тим фактором розвитку хвороби, якого, на жаль, уникнути не можливо.

Наступним кроком має бути оцінка власного способу життя, умов проживання, характеру праці – це ті  чинники, котрі впливають на наш організм щодня і роблять свій відбиток на  здоров’ї. Тож варто розуміти, які ризики існують, чи можна їх уникнути і як це зробити?

Не менш важливо визначити стан свого здоров’я на даний момент, пройти хоча б мінімальний обсяг профілактичних обстежень. Адже цілком імовірно, що людина, яка не має жодних скарг на самопочуття, насправді може страждати від захворювання, що прогресує непомітно, однак має  небезпечні наслідки (вірусні гепатити, туберкульоз, аутоімунні хвороби, проблеми з щитовидною залозою, онкологія та ін).

Підсумковим кроком залишиться отримання конкретних порад від лікаря щодо зміни способу життя,  вказівок відносно харчування, потреби повторювати деякі обстеження протягом року, необхідності прийому певних ліків. Раціонально мати лікаря, якому ви може довіряти і звертатися до нього періодично  – це допоможе не починати кожен прийом  з довгих розмов про спадковість, фактори ризику  – лікар розвідає це під час знойомства, а надалі матиме змогу кожного разу  зосереджуватись саме на конкретній проблемі, знатиме хвороби, побічні дії ліків, з якими ви стикалися раніше і зможе врахувати їх при постановці діагнозу, призначенні лікування.

Ось саме  ті  знання, котрі  дають можливість «взяти» кожному з нас своє  здоров’я  «у власні руки» та зберегти цей  цінний скарб свого життя, про який згадував Авіцена.

Cтаттю підготувала лікар-терапевт Лікувально-діагностичного центру Святого Луки Куців Марія Володимирівна.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024

Translate »