Просто нежить, чи привід звернутися до лікаря?

11.03.2022
crop.jpg

З настанням мінливої погоди зростає ризик зіткнутися з найпоширенішим захворюванням – нежиттю. Нежить або риніт – це запалення слизової оболонки носа. Симптоми і лікування будуть відрізнятися в залежності від інфекції. Також виникнення нежиті може бути наслідком переохолодження і атаки алергенів.

Основним фактором у боротьбі із запаленням слизової оболонки носа є точне визначення причини захворювання. Нежить, як клінічний синдром, включає в себе класичний симптомокомплекс. До нього належать: набряк слизової оболонки носа і гіперсекреція. В результаті зменшується просвіт носових ходів, що викликає відчуття “закладеності”, відповідно утруднене носове дихання, нерідко відчуття сухості, печіння в носоглотці з переходом до ротоглотки, зуд в порожнині носа. Добре, коли набряк носових раковин незначний і нетривалий (до 7 днів).

У випадку навпаки, у додаткових пазухах носа через порушення дренажної функції відбувається накопичення слизистого секрету, який в результаті нагноюється. Таким чином, створюються умови переходу нежитю в бактеріальний процес. Симптоми значно відрізнятимуться від простого риніту. До закладеності носа додаються головні болі при нахилі голови, виділення слизисто-гнійні, підвищення температури тіла, загальне нездужання.

Мета терапії – зменшити набряк носових раковин, розблокувати природні співустя з додатковими пазухами носа, покращити евакуацію секрету, цим самим очистити слизову порожнину носа і відповідно подіяти на збудник.

Важливо пам’ятати, що правильно “видути” носа – це також запорука не поширення інфекції до інших лор-органів (йде мова про слухові труби, через які інфекція може потрапити в порожнину середнього вуха).

Багатьом здається, що нежить(з якого і починаються всі численні різновиди синуситів) зовсім не хвороба  – і  “нелікований нежить проходить за тиждень, лікований за 7 днів”.  До речі, цей жарт вже має міжнародний масштаб.

Однак, слід пам’ятати, що небезпека риносинуситів для здоров’я полягає в тому, що в навколоносових пазухах накопичується гній, викликає запалення і біль в прилеглих тканинах і органах.

Ще один із найпоширеніших різновидів нежиті є алергічний риніт – запальна реакція слизової оболонки носа на дію алергену.

Проявляється закладеністю носа, відчуттям лоскотання в носі, рясним виділенням слизу прозорого кольору, чханням, сльозотечею, зниженням нюху. Є дві основні форми алергічного риніту: сезонний і цілорічний.

Окрім загального дискомфорту, тривалий перебіг  алергічного риніту  може призводити до розвитку: алергічного риносинуситу, поліпів у носі, отиту, носових кровотеч, стійкого порушення нюху, бронхіальна астма. Основне в лікуванні: усунути дію алергену на організм людини, медикаментозне лікування.

У випадку наявності у Вас симптомів, які на Ваш погляд можуть нести за собою небезпеку для здоров’я,  звертайтеся в Лікукально-діагностичний центр св. Луки до лор-спеціалістів.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024