Що таке простатит?

07.03.2022
urolog-vam-ulyibnetsya.jpg

Простатит – суто чоловіче захворювання тканин передміхурової залози переважно запального характеру.

Є найпоширенішим захворюванням серед усіх патологій чоловічої статевої сфери, що супроводжуються запаленням. Хоча б раз в житті з симптомами простатиту стикалися 8 чоловіків з 10. Пік захворюваності припадає на віковий проміжок від 20 до 40 років. Хронічний простатит зустрічається у кожного десятого чоловіка.

Причини виникнення

Хронічний простатит – поліетіологічне захворювання. Його найголовнішою причиною є інфекція, яка передається переважно під час незахищеного статевого акту, а так само гематогенним (через кров), лімфогенним (через лімфу) шляхом.

Фактори ризику, що сприяють розвитку простатиту

 • Переохолодження.
 • Гіподинамія або малорухливий спосіб життя.
 • Ненормальні ритми статевої активності. Тут в зоні ризику і ті, хто веде надмірно активне статеве життя, і ті, хто звик утримуватися від сексу.
 • Часті закрепи.
 • Хронічні захворювання або хронічні інфекційні осередки в організмі
 • Наявність урологічних або венеричних хвороб також підвищує ризик запалення передміхурової залози.
 • Нездоровий спосіб життя, в тому числі неправильне харчування, постійні стреси, поганий сон і інші стани, які пригнічують імунну систему організму.

Симптоми хронічного простатиту

Це може бути як ниючий біль, так і сильний  біль, що може іррадіювати в поперекову область, крижі, промежину або мошонку.

Розлад сечовипускання (дизуричний синдром) – результат збільшення об’єму  простати, яка, в підсумку, здавлює сечовід, зменшуючи його просвіт.  До них належать відчуття неповного випорожнення сечового міхура, часті позиви на сечовипускання, часті нічні сечовипускання, тонкий струмінь сечі, переривистий сечопуск.

Диспотенція часто виражається в частих нічних ерекціях, стертому оргазмі або погіршенні ерекції. Хворі можуть зовсім відмовитися від статевого життя, якщо еякуляція супроводжується больовими відчуттями. Якщо захворювання запустити, воно може привести до розвитку імпотенції.

Діагностика хронічного простатиту

Лікар проводить пальцеве ректальне дослідження, під час якого пальпує задню поверхню простати і визначає її розмір, форму, консистенцію, болючість та ін.

Лабораторна діагностика полягає у дослідженні секрету простати, аналізу сечі на предмет інфікування. Критерій діагностики – виявлення в сечі або соці простати 10-15 лейкоцитів і бактерій. Крім того, для дослідження береться зішкріб слизової оболонки уретри методом ПЛР визначається наявність бактерій, які є причиною захворювання.

З інструментальних методів дослідження використовується:

 • Ультразвуковий метод дослідження, за допомогою якого оцінюється розмір, об’єм передміхурової залози, наявність кист, склеротичних змін, розширення простати та ін.
 • Урофлоуметрія – метод дозволяє визначити простатит за показниками процесу сечовипускання.

Лікування хронічного простатиту

Лікування простатиту у чоловіків повинно починатися зі зміни способу життя пацієнта. Важливо викорінити шкідливі звички: вживання алкоголю, гіподинамію, хронічне переохолодження та ін. Рекомендується нормалізувати статеве життя, стежити за збалансованістю харчування.

Напрямки лікувальних впливів при медикаментозному лікуванні.

 1. Антибактеріальне лікування (фторхінолони, цефалоспорини ІІ-ІІІ пок).
 2. Відновлення порушень кровообігу в малому тазі і мікроциркуляції в передміхуровій залозі.
 3. Відновлення трофіки і тонусу міоневрального апарату.
 4. Якісна санація ацинусів і відновлення дренування по вивідних протоках.
 5. Стабілізація імунної та гормональної систем.
 6. Профілактика і лікування можливих ускладнень.
 7. Симптоматична терапія.

З фізіотерапевтичних методів ефективний масаж простати, мікрохвильова гіпертермія, електрофорез, грязелікування та ін. Масаж простати – дієвий спосіб, що допомагає видавити в протоки запальний секрет в передміхуровій залозі. Після цього він надходить в уретру і повністю видаляється з організму. Процедура надає комплексну дію на уражений орган, покращуючи кровообіг, зводячи до мінімуму застійні явища і забезпечує краще проникнення антибактеріальних препаратів в тканину ураженого органу.

В  Лікувально-діагностичному  центрі cвятого Луки проводиться всебічна діагностика та лікування хронічного простатиту. Прийом веде лікар-уролог Кушик Валерій Михайлович.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024