«Страшні легенди» про гайморит

05.03.2022
haimorit.jpg

Ходять «страшні» легенди, що гайморит лікується лише через проколи. І, якщо вже один раз зробити прокол, то будуть робити з року в рік, а то й двічі на рік. Це не так. При наявності передумов у пацієнта (викривлена носова перегородка з порушенням функції носового дихання,виражений набряк слизової оболонки носових раковин, та багато інших) розвинеться хронічний гайморит, який буде періодично турбувати хворого і виконання чи невиконання пункції тут ні до чого.

Оскільки є різні форми гайморитів, різні варіанти клінічного перебігу, різні анатомічні особливості людини, так само існують різні схеми лікування хвороби. В будь-якому варіанті призначають препарати:

  • які знімають набряк слизової оболонки носової порожнини для відкриття природного спів устя з пазухою;
  • препарати, які покращують евакуацію слизу з носової порожнини і приносових пазух.
  • Антибіотикотерапія вирішується індивідуально в залежності від важкості процесу і тривалості захворювання.

Так само індивідуально вирішують питання стосовно пункції (проколу) пазухи. Є такі варіанти синуситів,коли пункція необхідна.

На щастя, ускладнення при гаймориті зустрічаються не часто, проте вони можуть бути надзвичайно небезпечними для життя пацієнта. Інфекція з гайморової пазухи може розповсюджуватися в структури очниці і викликати різноманітні захворювання, від відносно «доброякісних» реактивних набряків повік до вкрай небезпечних: флегмони очного яблука і ретробульбарного абсцесу, які потребують негайної хірургічної допомоги не тільки отоларинголога, але й офтальмолога,ну і консультація невропатолога відповідно,адже окрім очного яблука інфекція здатна розповсюдитися на оболонки і речовину головного мозку і викликати менінгіт, менінгоенцефаліт, абсцес лобної долі мозку. Будь-яке риногенне ускладнення є надзвичайно небезпечним і потребує негайного лікування (і пункція не є виключенням). Наявність гнійного запалення в навколоносових пазухах може провокувати виникнення різноманітних захворювань нижніх дихальних шляхів, таких як бронхіт, пневмонія, навіть бронхіальна астма. Нерідкі випадки, коли недостатня ефективність лікування запалень бронхолегеневого дерева пов’язана із нерозпізнаним вчасно синуїтом. Саме тому ЛОР-лікарі стверджують, що «всі захворювання розпочинаються з носа». Ну це звичайно  все відносно,но вчасно звернувшись за допомогою чи то до лора, чи до іншого лікаря-спеціаліста, можна попередити ускладнення, які в нас часто, на жаль, стають хронічними.

Найкраще завжди відвідувати лікарів для профілактики та одразу з початком захворювання. Тоді лікар назначить вірне лікування та забезпечить швидше одужання.

В Лікувально-діагностичному центрі св. Луки функціонує кабінет отоларингології. Наші лікарі: Василюк Наталя Василівна, Іномістова Ольга Михайлівна та Сверида Юлія Богданівна завжди раді допомогти і чекають Вас за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 22, 2 поверх.

Попередній запис за тел.: 0984178831, 0509400781, (0342)724731

Будьмо здорові!

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024