Тест на антиген

19.01.2023
c19.jpg

Тест на антиген є одним із тестів, що застосовуються при діагностиці коронавірусу. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила антигенні тести для діагностики ГРВІ-CoV-2. На даний момент рекомендується підтвердити негативні результати за допомогою генетичного тесту.

Тест на антиген коронавірусу, що це?

Тест на антиген дозволяє швидко і якісно виявити антиген SARS-CoV-2 у зразках мазка з носа або носоглотки (залежно від типу тесту) та дозволяє встановити початковий діагноз COVID-19.

Не можна вважати негативний результат виключенням інфекції SARS-CoV-2. Тест на антиген застосовується завдяки можливості отримати результат швидше, ніж у випадку класичного тесту ПЛР (приблизно 10-30 хвилин проти, як правило, 24 години).

Тест на антиген COVID, як він працює?

Тест на антиген у носоглотковому матеріалі виявляє вірусоспецифічні білки, що утворюються під час його реплікації, на відміну від ПЛР-тестів, які дозволяють виявити вірусний генетичний матеріал у зразку. В даний час ВООЗ дозволила проводити антигенні тести у випадку обмеженої доступності генетичних тестів (ПЛР-тестів) або коли час, необхідний для їх проведення, обмежує їх клінічну корисність.

Схвалені ВООЗ антигенні тести повинні мати чутливість ≥ 80% та специфічність ≥ 97%. На даний момент у епідеміологи та лікарі інфекційних хвороб рекомендують перевіряти як позитивні, так і негативні результати за допомогою молекулярного тесту (RT-PCR, PCR).

Препарат для тесту на антиген COVID-19

Тест проводиться подібно до тестів ПЛР на основі мазка, взятого з носа або носоглотки пацієнта (залежно від тесту). Після взяття, зразок матеріалу поміщають у отвір на дослідній пластині і через визначений час зчитують. Час виконання варіюється між тестами постачальників, але зазвичай доступний через 10-30 хвилин.

Тест на коронавірусний антиген коли тестувати?

Проведення тесту на антиген обмежується початковою стадією захворювання – до 5-7 днів після появи симптомів, що свідчать про COVID-19, оскільки саме тоді вірус інтенсивно розмножується.

Немає даних для оцінки використання цього тесту у безсимптомних популяціях. На пізніх стадіях COVID-19 концентрація вірусу може знижуватися, а тести можуть не виявити його присутності.

Переваги тестування на антиген

Великою перевагою антигенних тестів є час їх проведення, який набагато коротший (приблизно 10-30 хвилин), ніж класичний тест RT-PCR (зазвичай 24 години), рекомендований ВООЗ. Антигенний тест на зараження ГРВІ-CoV-2 дозволяє швидко ідентифікувати заражених людей за короткий час.

Недоліки тесту на антиген

На підставі даного тесту не можна виставити діагноз корона вірусної хвороби офіційно, а отже неможливим є відкриття листа непрацездатності. Для відкриття лікарняного листка непрацездатності необхідним є проведення ПЛР-тестування.

А, також, може бути помилково негативним на перших днях після зараження.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024