Діагностика зору важлива

02.02.2022
img_4321.jpg

В Лікувально-діагностичному центрі святого Луки надається широкий спектр медичних послуг, зокрема офтальмологічних. Діагностика зору вкрай важлива. Далеко не всі люди дотримуються порад лікарів-офтальмологів, які рекомендують проходити регулярне обстеження очей. Адже причини, за якими може погіршитися зір, бувають різними.

При катаракті погіршення відбувається в результаті повного або часткового помутніння кришталика, при глаукомі – пов’язане з поганим кровообігом в результаті високого тиску всередині ока. Але, як би там не було, якщо не виявити вчасно проблему, то вилікувати її швидко і без наслідків навряд чи вдасться, в результаті чого ви можете і зовсім втратити зір.

З цієї причини будь-який пацієнт Лікувально-діагностичного центру святого Луки повинен пройти комплексне обстеження зорової системи, результати якого розкажуть про всі можливі проблеми із зором. Саме від результату діагностики буде залежати проведення подальших процедур і можливого оперативного втручання.

Під час здійснення діагностичного обстеження вкрай важливим фактором є саме технічне оснащення. Наша клініка володіє сучасними комплексами для проведення повного діагностичного обстеження. Лише одиниці з медичних закладів Івано-Франкіська використовують подібне устаткування.

Серед людей в похилому віці найчастіше зустрічається таке захворювання очей, як катаракта. Кришталик, що знаходиться в оці людини виконує роль «природної лінзи», здатної заломлювати і пропускати промені світла. Знаходиться кришталик в центрі очного яблука між склоподібним тілом і райдужкою. Коли людина молода, його кришталик має прозору структуру, він відрізняється підвищеною еластичністю, здатний змінюватися у формі, наводити фокус за лічені долі секунди, завдяки чому людина може бачити однаково добре, як далеко, так і поблизу. При настанні катаракти кришталик частково або повністю каламутніє, в результаті чого тільки мала кількість сонячних променів здатна потрапляти в око. Це призводить до зниження зору, при цьому людина бачить картинки розмито і нечітко. Надалі можна спостерігати прогресування захворювання: відбувається збільшення області помутніння і ще більше зниження зору. Якщо лікування при катаракті не буде проведено вчасно, то це може стати причиною повної сліпоти.

Катаракта зустрічається в будь-якому віці. Але найчастіше зустрічається вікова (стареча) катаракта, яка розвивається у людей після 50 років. Основна скарга пацієнтів з катарактою – погіршення зору вдалину і зблизька. Якщо запитати у пацієнта: як Ви бачите? То він відповість: як через каламутне скло, туман, нечітко, розмито. І не треба чекати, коли скло стане зовсім білим! Якщо Вам не вистачає зору для звичного способу життя – це привід для оперативного втручання, з метою поліпшення якості зору.

Це помутніння характеризується необоротністю, і ніякі краплі не можуть повернути кришталику прозорість. Єдиним методом лікування є хірургічне.

Трапляється погіршення зору через деякий час після хірургічного лікування катаракти.  В ході операції по видаленню катаракти очей поміщається штучний кришталик. При цьому задня капсула служить опорою нової інтраокулярної лінзи. Трапляється, що капсула починає мутніти, що викликає таке явище, як вторинна катаракта після заміни кришталика.  В даному випадку показана лазерна дисцизія вторинної катаракти.

В Лікувально-діагностичному центрі святого Луки проводиться  діагностика, лазерна дисцизія вторинної катаракти та відбір на подальше хірургічне лікування катаракти.

За даними, наявними у Всесвітній Організації Охорони здоров’я, саме глаукому вважають головною хворобою, яка може стати причиною сліпоти при відсутності належного лікування. Більше п’яти мільйонів людей втратили зір в результаті цієї хвороби. В цілому це становить 13% від всіх сліпих на планеті.

Щоб визначити початок розвитку хвороби, не вистачить стандартного вимірювання тиску. Для цього буде потрібно детальне вивчення очного дна і диска зорового нерва, а також здійснення перевірки поля зору.

У Лікувально-діагностичному центрі святого Луки проведення різних досліджень здійснюється на новому обладнанні, яке включає:

  • візометрію;
  • вимірювання внутрішньоочного тиску;
  • дослідження поля зору (за допомогою комп’ютерного периметра);
  • за допомогою гоніоскопії, оцінюючи будову кута передньої камери, через який здійснюється відтік рідини з ока;
  • пряма та непряма офтальмоскопія (аналіз  очного дна з визначенням стану  диска зорового нерва)

Від того, яка стадія, форма і наявність можливих додаткових захворювань ми підбираємо індивідуальну схему лікування.

До методів лікування глаукоми відносяться:

  • Лікування за допомогою крапель.Очні краплі сприяють зменшенню утворення внутрішньоочної рідини і / або збільшення її відтоку, таким чином, приводячи внутрішньоочний тиск в норму.
  • Лазерна хірургія глаукомидозволяє збільшити відтік рідини з ока. До лазерних методів лікування глаукоми належить: селективна лазерна трабекулопластика і лазерна ірідотомія. Селективна лазерна трабекулопластика виконується тільки на очах з відкритими кутами і використовується, щоб поліпшити роботу дренажної зони і нормалізувати внутрішньоочний тиск. При лазерній ірідектомія з метою поліпшення циркуляції внутрішньоочної рідини, виконується отвір у райдужній оболонці, що дозволяє рідині відтікати більш вільно.
  • Хірургічне лікування глаукомирекомендується в тих випадках, коли лазерна хірургія не дала позитивних результатів.

У нашій клініці є всі види лазерного лікування, а також проводиться відбір для хірургічного лікування глаукоми.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024