Плановий огляд у гінеколога. Що необхідно знати?

03.02.2022
k-chemu-snitsya-ginekolog-1.jpg

Двічі на рік кожна жінка повинна відвідувати  гінеколога для планового огляду. Проте, зазвичай, ми нехтуємо цим правилом.

Більшість жінок вважає за краще звертатись до гінеколога  тільки після виявлення симптомів небезпечного захворювання: у випадку кровотечі або ниючого болю внизу живота чи у молочних залозах. У цих ситуаціях втрачено найдорожче – час. Адже будь-яку хворобу простіше попередити, ніж лікувати. Тому візьміть за правило два рази на рік записуватись до гінеколога на огляд, навіть, якщо для цього доведеться ущільнити  робочий графік або побороти сором’язливість.

Що входить у плановий огляд гінеколога?

  • Проводити огляд у лікаря потрібно посеред циклу, коли немає менструації. Саме в цей період гінеколог зможе провести якісний візуальний огляд, оцінити стан шийки матки. Обов’язково гінеколог запитає дату останньої менструації і розпитає про загальне самопочуття і скарги.
  • Безпосередньо на кріслі відбувається огляд: слизової піхви, шийки, матки. Щоб дізнатися про стан детальніше, гінеколог бере два мазки. Перший розповість про мікрофлору, віруси, інфекції, другий – дасть змогу оцінити стан епітелію.

В сучасній медицині – гінеколог може запропонувати розширений пакет послуг: провести кольпоскопію, відеокольпоскопію, УЗД органів малого тазу, бімануальне дослідження.  Також лікар обстежить молочні залози і за потреби проведе еластографію, що допоможе діагностувати онкозахворювання на ранньому етапі.

Подбайте про себе, записавшись до лікаря на плановий огляд.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024