Що показує біохімічний аналіз крові

08.02.2022
analiz-na-gormony.jpg

Біохімія крові належить до  найпоширеніших аналізів та є  одним з основних  діагностичних заходів для оцінки здоров’я пацієнта.

Біохімічний аналіз крові – це метод лаболаторної діагностики захворювань внутрішніх органів (печінки, нирок, серцево-судинної, ендокринної систем, системи крові та ін..). Цей аналіз дає можливість лікарю виявити порушення роботи того чи іншого органу, а також  приховані  зміни в організмі. Розширений біохімічний аналіз може показати брак вітамінів і мікроелементів, що дозволяє лікарю попередити розвиток певного захворювання.  Наприклад, недостатність калію викликає порушення роботи серця, зниження рівня кальцію веде до руйнування кісткової і м’язової системи і т.д.

Як проводять аналіз

Процедура нескладна, але для багатьох досить хвилююча.  Аналіз крові з вени потрібно здавати тільки натще  в ранкові години. Кожен пацієнт повинен знати, що може вплинути на показники і виключити ці фактори.

Це:

  • Прийом їжі протягом 10-12 годин перед аналізом
  • Вживання чаю і кави перед забором крові
  • Інтенсивні фізичні навантаження протягом доби перед аналізом
  • Куріння перед здачею крові
  • Прийом лікарських препаратів

Як розшифрувати аналіз

Багато пацієнтів, отримавши результат аналізу, вирішують оцінити його самостійно, найчастіше  за допомогою інформації, яку знаходять в  інтернеті. Однак це абсолютно неприйнятно. Тільки досвідчений фахівець може зіставити всі дані і визначити ваш діагноз. Справа в тому, що окремі результати можуть свідчити  про зовсім різні хвороби,а тому тільки комплексний огляд лікаря дає можливість співставити результати аналізів та інші симптоми захворювання і визначити діагноз.

Сьогодні лікарі наполягають, що біохімія крові є обов’язковою процедурою для постановки первинного діагнозу та оцінки стану здоров’я пацієнта. Якщо вам призначено цей аналіз, постарайтеся виконати всі правила його здачі. Це дозволить фахівцям адекватно оцінити ваше здоров’я і своєчасно виявити приховані захворювання.

Біохімічний аналіз крові можна здати в Лікувально-діагностичному центрі  святого Луки з 9.00 до 11.00. Бережіть своє здоров’я і виконуйте рекомендації лікаря.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Останній пост

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024