УЗД судин нижніх кінцівок

20.03.2022
gastroenterolog-1.jpg

УЗД судин нижніх кінцівок призначається при виникненні симптомів захворювань артерій або вен ніг. За допомогою даного методу діагностики можна визначити напрям і швидкість кровотоку в артеріх та венах нижніх кінцівок, ширину просвіту судин, оцінити стан судинної стінки.

УЗД судин нижніх кінцівок рекомендується пройти людям, які відчувають тяжкість, біль в ногах або втома при ходьбі, при відчуттях поколювання на шкірі ніг, підвищеної чутливості стоп до холоду, в разі появи на шкірі гомілок виразок (довго не загоюються дефекти шкіри), а також в випадку появи набряків на ногах, видимих під шкірою розширених вен ніг та в деяких інших випадках. Спеціальної підготовки до УЗД судин нижніх кінцівок не потрібно.

Найчастіше, при проведенні даного виду обстеження, діагностуються наступні захворювання: атеросклероз артерій, варикозна хвороба вен, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.

Атеросклероз артерій нижніх кінцівок (облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок) — це захворювання великих судин, яке, як правило, зустрічається після 40 років проявляється наступними симптомами: біль і втому в ногах при ходьбі, підйомі в гору або по сходах, похолодання шкіри ніг, порушення росту волосся (облисіння) шкіри гомілок і стегон, поява трофічних виразок (довго не загоюються ран на шкірі ніг) та інше. При атеросклерозі судин нижніх кінцівок на УЗД визначають місце звуження артерії і ступінь порушення кровопостачання ніг.

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок — це захворювання, яке характеризується появою ділянок розширених вен і застоєм венозної крові в ногах. Основними симптомами варикозної хвороби вен ніг є: поява тяжкості в ногах, набряки, свербіж, потемніння і потовщення шкіри ніг, видимі під шкірою розширені вени, поява трофічних виразок (рани на шкірі гомілок). За допомогою УЗД судин нижніх кінцівок визначаться ступінь прохідності вен (ширина просвіту), стан роботи клапанного апарату вен нижніх кінцівок, а також застій крові в венах ніг.

Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок — це захворювання, яке характеризується появою в венах згустків крові, що заважають відтоку крові з ніг. Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок проявляється набряками на ногах, болем при рухах в гомілковостопному суглобі. При УЗД визначається місце розташування тромбу, що важливо для хірургічного лікування захворювання.

Ми щиро хочемо, щоб кожен, хто завітає до нас, переконався,що, живучи в Україні, вже сьогодні можна отримувати медичну допомогу європейського рівня. Для цього ввесь наш персонал щодня працює над удосконаленням технічної, інструментальної бази, а також власних умінь і знань. Дякуємо і цінуємо можливість Вам допомогти!

Останній пост

Лікувально-діагностичний центр Клініка святого Луки © 2015-2024